Архивы за месяц: Март 2020
Звернення голови Харківської обласної ради Сергія Чернова
Дорогі земляки!
Вкотре звертаюся до вас із засторогою: не втрачайте пильність та не ставтеся легковажно до найбільшої небезпеки сьогодення, яку несе для нас і наших близьких коронавірусна інфекція.
Цей ворог страшний, бо ми досі беззахисні перед ним. Він, не розбираючи, вихоплює будь-кого зі спокійного життя. Перед нами приклад успішних країн, які щодня втрачають сотні й навіть тисячі своїх громадян. Як свідчать дані Всесвітньої організації здоров’я, на COVID-19 у світі вже захворіли майже 600 тисяч людей.
Україна на упередження поширення інфекції застосувала безпрецедентні заходи, запровадивши карантин. Так, це болісно для економіки. Але, лише максимально обмеживши сьогодні контакти й спілкування, можна мінімізувати людські жертви.
Шановні земляки! Будьте відповідальними. Карантин — не відпустка, не час для пікніків і масових зібрань на природі.
Залишайтеся вдома! Використовуйте в магазині чи аптеці маску, рукавички, дезінфекційні засоби. Запасіться терпінням: криза мине і життя неодмінно завирує у звичному темпі. Але йому, життю, саме ми даємо шанс сьогодні. Будьте поруч з близькими, даруйте одне одному увагу, тепло родинного спілкування. Тілесного і духовного здоров’я усім нам!
Голова Харківської обласної ради
Сергій Чернов
27 БЕРЕЗНЯ — ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СЕКРЕТАРЯ ПЛИСІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ СВІТЛАНИ ПЕТРІВНИ ДЕНИСЕНКО!
Відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)
Вітання голови районної ради Володимира Лаптєва з Днем Національної гвардії України!
Карантин продовжено до 24 квітня та запроваджено режим надзвичайної ситуації на всій території країни
Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Таке рішення ухвалено сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив: «Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві».
Режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля для подолання загрози.
Керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня призначено Заступника Міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря. У режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту.
Вітання голови районної ради Володимира Лаптєва з Днем працівників Служби безпеки України!
25 БЕРЕЗНЯ — ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КРАСНОПАВЛІВСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ НАДІЇ ІВАНІВНИ СУХИХ!
ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО САМОІЗОЛЯЦІЮ ПІД ЧАС COVID-19
Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри).
Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію Центру громадського здоров’я України щодо нової коронавірусної інфекції: 0 800 505 840
Для кого потрібна самоізоляція:
- для тих, хто очікує результати тесту на новий коронавірус;
- для тих, хто близько контактував з особами, що захворіли на COVID-19;
- для тих, хто нещодавно повернувся із країн, де зафіксовано новий коронавірус (навіть якщо відсутні симптоми).
Скільки триває самоізоляція?
Якщо вам рекомендував лікар або ви самостійно прийняли рішення про ізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став причиною самоізоляції: подорож, контакт з хворим тощо.
Як підготуватись до самоізоляції?
Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи.
Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини самоізоляції, а також оберіть контактну особу, до якої будете звертатись за допомогою.
Що робити, якщо проживаєте не одні?
Потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.
Не забувайте про регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використання одноразових серветок та хустинок. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.
Як організувати доставку харчових продуктів?
Спробуйте мінімізувати походи до магазину. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.
Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?
Якщо виникла необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.
Що робити якщо у вас з’явились симптоми?
Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми COVID-19: кашель, ускладнене дихання, підвищена температура тощо – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.