Пленарне засідання сесії обласної ради відбулося сьогодні, 30 серпня.
У ході пленарного засідання XVIІ сесії Харківської обласної ради депутати ухвалили внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Харківської області, у тому числі стосовно Лозівського району.
У Перспективному плані було зазначено, що на території Лозівського району планується утворити дві ОТГ з центрами у місті обласного значення Лозова та смт Краснопавлівка. Протягом липня-серпня 2018 року Лозівською міською радою ініційовано процес добровільного приєднання територіальних громад до територіальної громади міста обласного значення. Враховуючи рішення місцевих рад Лозівського району та звернення Лозівського міського голови, внесено зміни до Перспективного плану в частині створення Лозівської об’єднаної територіальної громади (з центром у м. Лозова), до складу якої увійдуть усі територіальні громади Лозівського району.
Депутати обласної ради схвалили проект рішення «Про припинення комунальних закладів охорони здоров’я, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області, – шляхом перетворення у комунальні некомерційні підприємства».
Це пов’язано з тим, що наразі проходить реформа галузі охорони здоров’я й створена Національна служба здоров’я України, яка відповідно до її положення буде співпрацювати тільки з комунальними некомерційними підприємствами.
Депутатами було ухвалено внесення змін до проекту формування госпітальних округів Харківської області, затвердженого рішенням обласної ради від 31 серпня 2017 року № 515-VII, що передбачає створення одного госпітального округу, що на погляд фахівців, сприятиме створенню єдиного медичного простору на території області, із формуванням єдиних підходів до надання медичної допомоги ІІ та ІІІ рівнів населенню усіх територіальних громад області.
Враховуючи наявні потреби місцевих бюджетів у соціально-економічному розвитку депутати підтримали звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією внести зміни до Бюджетного кодексу України, а саме: вилучити пункти 41 і 42 статті 64, пункт 41 статті 66 та пункт 31 статті 69, спрямувавши надходження 5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до спеціального фонду місцевих бюджетів, що дасть можливість більш ефективного використання цих коштів, у тому числі на забезпечення розвитку дорожнього господарства та інфраструктури громад.
Депутати обласної ради підтримали звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині унормування питання перерозподілу рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Депутати пропонують Кабінету Міністрів України підготувати та винести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо законодавчого унормування питання зарахування з 1 січня 2019 року — 10% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату) до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобутку відповідних корисних копалин за рахунок частини надходжень до Державного бюджету.