Роз’яснення
щодо оформлення права власності на земельну ділянку для ведення
особистого селянського господарства мешканцям Лозівського району
Харківської області
Повноваження органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність визначені статтею 122 Земельного кодексу України. Частиною 1 даної статті встановлено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад (землі в межах населених пунктів) для всіх потреб. Відповідно до ч. 4 зазначеної статті повноваження щодо передачі у власність чи користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (землі за межами населених пунктів) надані центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальним органам. На території Харківської області зазначені функції покладено на Головне управління Держгеокадастру у Харківській області (майдан Свободи,5, Держпром, під’їзд 1, поверх 6,7, м. Харків, 61022).
Відповідно до ч.6 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства у межах норм безоплатної приватизації (площею до 2,0000 га), подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, копія паспорту та ідентифікаційного номера.
Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Розроблений проект землеустрою погоджується в порядку, встановленому статтею 186і Земельного кодексу.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.