ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХХІІ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 05 червня 2013 року м. Лозова
Про хід виконання Програми
„Питна вода Лозівського району”
на 2008-2020 роки, затвердженої рішенням
районної ради від 25 липня 2007 року
Розглянувши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання Програми „Питна вода Лозівського району” на 2008-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 25 липня 2007 року, відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А:
- Інформацію про хід виконання Програми „Питна вода Лозівського району” на 2008-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 25 липня 2007 року, взяти до відома (додається).
- Райдержадміністрації спільно з сільськими, селищними радами вживати вичерпних заходів щодо виконання Програми „Питна вода Лозівського району” на 2008-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 25 липня 2007 року (ХVІ сесія V скликання).
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку та екології (Ю.І.Пономаренко), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І. Нестєров
Інформація на розгляд чергової сесії
районної ради з питання:
«Про хід виконання Програми «Питна вода Лозівського району» на 2008-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 25 липня 2007 року»
Водопостачання населення Лозівського району здійснюється із 33 водопроводів (3 комунальних, 2 відомчих і 28 сільських). Для живлення вказаних водопроводів задіяні: Краснопавлівське водосховище на каналі Дніпро-Донбас, водозабір «Буркуча», 8 каптажів, 30 артезіанських свердловин. За інформацією місцевих громад, в районі зареєстровано 173 колодязі громадського користування.
З 28 сільських водопроводів — 6 знаходяться на балансі та утриманні сільгосппідприємств (ДП «Кінзавод-124″(1), ДП ДГ «Комсомолець» (3), ПОСП «Агросвіт»(2)). У комунальній власності місцевих громад – 21, з яких 8 (с.Царедарівка, с.Полтавське, с.Павлівка-2, с.Новоселівка, с.Надеждівка, с.Плисова,с.Петропілля, с.Миронівка) залишаються без обслуговування, і тільки 10 водопроводів утримуються спеціалізованими підрозділами із наявністю фахівців, а саме:
— с.Чернігівське – ПП «ЖЕК – 1″;
— с.Нова Іванівка – ПП Гапон М.І.;
— с.Мальцівське – ПП Товарищенко С.К;
— с.Бунакове – (два водопроводи) КП «Надія – 2006″;
— с.Смирнівка – (два водопроводи) КП «Зоря»;
— с.Червоний Кут – ПП Фархутдінов О.Г.)
— с.Браїлівка – КП «Тепловодосервіс»;
— с. Тихопілля — ПОСП «Прогрес».
Відомчий лабораторний контроль якості води, що подається населенню, як з водопроводів так і з колодязів громадського користування здійснюється по водопроводам: ДПДГ «Комсомолець», ПОСП «Агросвіт», ПОСП « Прогрес», КП «Зоря» с. Смирнівка, Лозівський Кінзавод-124 ДП «Конярство Украіни»,сел.Краснопавлівка, с.Єлизаветівка, с.Браїлівка, що обслуговуються КП «Тепловодосервіс» Лозівської районної ради.
Експлуатація більшості водопроводів передбачає лише аварійно відновлювальні роботи і не обумовлює їх утримання відповідно до вимог.
Мінеральний склад води колодязів, як громадського так і індивідуального користування, високий вміст нітратів та мікробіологічних показників, робить небезпечним використання зазначеної води для питних потреб і приготування їжі.
Незважаючи на незадовільну якість води, якою користується сільське населення, органами місцевого самоврядування не в повній мірі використовується можливість забезпечення жителів підпорядкованих населених пунктів бутильованоюабо розливною питною водою гарантованої якості, що є значним резервом, особливо при аварійних та інших неординарних ситуаціях.
Слід відмітити, що в деяких сільських радах здійснюється підвіз розливної питної води приватними підприємцями, але виконавчими комітетами відповідних територіальних громад не прийняті відповідні рішення дозвільного характеру та не укладені угоди на здійснення даного заходу відповідно до вимог чинного законодавства.
Медичні заклади району забезпечені питною водою із централізованих водопроводів, та місцевих колодязів. До централізованої системи водопостачання підключені стаціонарне та поліклінічне відділення ЦРЛ, відділення переливання крові, наркологічне та психіатричне відділення, Краснопавлівське та Орільськеполіклінічні відділення. Крім цього, водою з сільських водопроводів користуються лише 5 із 9 амбулаторій сімейного лікаря (Єлизаветівська, Перемозька, Олександрівська, Бунаківська, Комсомольська), не користуються – Царедарівська,Яковлівська, Смирнівська і Артільна. Із 21 ФАПу до централізованої системи водопостачання підключені лише 7 (Кінненський, Тихопільський, Петропільський, Полтавський, Плисівський, Миронівський, Павлівський). Всі інші ФАПизабезпечуються водою із колодязів загального та індивідуального користування , вода в яких не відповідає вимогам діючого ДСанПіН.
Водозабезпечення закладів освіти Лозівського районного відділу освіти здійснюється з різних джерел.
Однією з найбільш глобальних проблем залишається те, що у таких навчальних закладах району, як:
¨Артільський НВК;
¨ Яковлівський НВК;
¨Чернігівська ЗОШ І-ІІІст.;
¨ Смирнівський НВК;
¨ Орільський АТЛ;
¨ Петрівський НВК;
¨Комсомольський НВК;
¨Новоіванівська ЗОШ І-ІІІ ст;
¨Надеждівський НВК;
¨Садовська ЗОШ І-ІІІ ст;
¨Царедарівський НВК — вода не відповідає вимогам діючого ДСанПін.
Тому ці заклади освіти забезпечуються питною водою з альтернативних джерел, для чого між відділом освіти Лозівської районної державної адміністрації та ФОП «Іванченко Ю.П.» була укладена угода на постачання води питної якості (договір № 1-Т від 25 грудня 2012 року).
Крім того, в даний час проводяться роботи по виготовленню проектно-кошторисної документації на встановлення обладнання по доочистці води у 16 закладах району.
З огляду на вищенаведене, з метою забезпечення населення водою питної якості, Програмою «Питна вода Лозівського району» на 2008-2012 роки було передбачено здійснення таких заходів:
- Будівництво очисних споруд за технологією «Біоплато» і системи водовідведення в с. Катеринівка.
2. Капітальний ремонт водопровідних мереж сел. Краснопавлівка.
3. Капітальний ремонт водопровідних мереж сел.Орілька.
4. Ремонт водогону с.Надеждівка.
5. Ремонт водогону с.Смирнівка.
6.Буріння свердловини в с.Мальцівське, с.Федорівка.
7. Ремонт водогону до с.Єлизаветівка, по с.Катеринівка.
8 Будівництво очисних споруд за технологією «Біоплато» і системи
водовідведення в с.Чернігівське.
Лозівською райдержадміністрацією неодноразово направлялися клопотання та пропозиції у відповідні структурні підрозділи облдержадміністрації щодо виділення цільових коштів з бюджетів вищих рівнів для реалізації заходів передбачених Програмою «Питна вода Лозівського району».
Однак, протягом 2008-2012 років по жодному із вказаних об’єктів роботи не розпочиналися у зв’язку із відсутністю фінансування на зазначені заходи.
Питання забезпечення населення питною водою постійно знаходиться на контролі в райдержадміністрації, неодноразово розглядалося на планерних нарадах та колегії райдержадміністрації, про що надавалися відповідні доручення.
Поруч з цим, в ситуації, що склалася, з метою забезпечення здорових умов проживання сільського населення, недопущення розповсюдження масових інфекційних захворювань і отруєнь водного походження, вважаю за необхідне пропонувати:
- Органам місцевого самоврядування:
1.1. Забезпечити фахове обслуговування при експлуатації водопроводів шляхом створення підрозділів (кооперативів), які будуть утримувати і обслуговувати сільські водопроводи, або укладати угоди з спеціалізованими підприємствами.
1.2. Розглянути на сесіях сільських, селищних рад питання щодо необхідності встановлення економічно обґрунтованих тарифів на водопостачання.
1.3. Постійно проводити відповідну роз’яснювальну роботу з населенням щодо необхідності своєчасного проведення розрахунків за використану воду.
- Виконкомам сільських та селищних рад, сільським та селищним головам, до вирішення питання приведення господарчо-питних водопроводів у відповідність вимогам діючого законодавства, сприяти забезпеченню населення питною водою із альтернативних джерел, для чого провести відповідну організаційну та роз’яснювальну роботу.
Доповідь закінчено,
дякую за увагу
Заступник голови
районної державної адміністрації М. Боболєв