ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХХІІ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 05 червня 2013 року м. Лозова
Про хід виконання районної соціальної
Програми підтримки сім’ї на 2011-2015 роки,
затвердженої рішенням районної ради
від 24 грудня 2010 року
Заслухавши інформацію про хід виконання районної соціальної Програми підтримки сім’ї на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 24 грудня 2010 року, на підставі ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А :
- Інформацію про хід виконання районної соціальної Програми підтримки сім’ї на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від24 грудня 2010 року, взяти до відома (додається).
- Районній державній адміністрації продовжити виконання районної соціальної Програми підтримки сім’ї на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 24 грудня 2010 року (ІІІ сесія VІ скликання).
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з гуманітарних питань та соціально-культурного розвитку (О.О.Терехов), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І.Нестєров
Інформація на сесію Лозівської районної ради
про хід виконання районної соціальної Програми підтримки сім’ї на
2011-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 24.12.2010 р.
Одним із механізмів реалізації державної сімейної політики є районна соціальна Програма підтримки сім’ї на 2011-2015 роки, затверджена рішенням районної ради від 24 грудня 2010 року, яка дала змогу комплексного розв’язання першочергових проблем та підтримки різних категорій сімей, створення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї та кожного з її членів, найповнішого виконання сім’єю своїх функцій, підвищення її життєвого рівня, посилення ролі сім’ї як первинного осередка суспільства. Складовою Програми є чотири напрямки роботи відділів райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування, громадського сектору з питання соціальної підтримки сімей району , а саме:
Організаційне забезпечення реалізації сімейної політики, яке включає заходи із запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для сім’ї, регулюють діяльність влади у питанні проведення обліку окремих категорій сімей, їх соціального супроводу, підвищення кваліфікації працівників, які опікуються окремими категоріями сімей.
Інформаційно-просвітницькі заходи, які направлені на роботу з розповсюдження соціальної реклами з питання підвищення престижу сім’ї, проведення широкомасштабної кампанії у засобах масової інформації із зазначеного питання, забезпечують реалізацію програми в частині формування у молоді батьківських навичок, орієнтації їх на традиційні сімейні цінності;
Культурно-масові заходи, в рамках яких проводились заходи з відзначення Дня Матері та Міжнародного дня Сім’ї, Дня захисту дітей, Дня спільних дій в інтересах дітей, традиційні конкурси і фестивалі сімейної та дитячої творчості з метою підвищення престижу сім’ї;
Заходи у сфері співробітництва і моніторингу, які включають у себе діяльність в частині залучення благодійних коштів на вирішення питання соціальної підтримки окремих категорій сімей, а також діяльність щодо моніторингу ефективності програми.
В районі створена чітка і разголужена система реалізації державної політики підтримки сімей, яка охоплює всі рівні влади – від керівництва районної державної адміністрація до спеціалістів по роботі з сім’ями, дітьми та молоддю виконкомів сільських та селищних рад, яка дає можливість ефективно розв’язувати проблеми, що виникають в процесі роботи з сім’ями.
Робота з багатодітними сім’ями
На виконання Указу Президента України від 30.12.2000р. № 1396 „Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних та неповних сімей» відділом у справах сім’ї та молоді, сільськими та селищними радами на місцях постійно оновлюються інформаційні банки даних на багатодітні сім’ї, 2 рази на рік проводиться облік багатодітних сімей, за підсумками якої в районі налічується 295 багатодітних сімей, в яких виховувалося 1015 дітей, це дає можливість проаналізувати становище, в якому знаходяться родини. Більшість багатодітних сімей потребують вирішення проблем юридичного характеру, зокрема щодо оформлення документів на отримання різних видів допомоги для покращення матеріального становища (допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії тощо). Надається також допомога у вирішенні побутових проблем, посередницька допомога у придбанні одягу та взуття, сприяння у працевлаштуванні та вирішенні житлових проблем.
Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту проводиться видача посвідчень багатодітним сім`ям. Посвідчення отримають всі родини, де виховується 3-є і більше дітей та батьки перебувають у шлюбі.
Станом на 15.04.2013 року 100 % сімей району отримали даний документ. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», багатодітним сім’ям надаються пільги з оплати житлово-комунальних послуг, палива, абонентної плати за користування телефоном, а дітям з багатодітних сімей – безоплатного проїзду у міському та приміському транспорті.
В районі мешкає сім’я Слюсаренко (Краснопавлівська селищна рада), в якій виховується трійня. Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечує соціальний супровід сім’ї, в рамках здійснення якого родині надається комплекс соціальних послуг.
Робота щодо присвоєння Почесного звання України «Мати-героїня».
В системі проводиться робота з подання та підтримки клопотань щодо присвоєння Почесного звання України «Мати-героїня».
Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації ведеться реєстр жінок, які отримали почесне звання України «Мати-героїня», на сьогодні в районі мешкає 36 жінок , які отримали таке звання . А також реєстр потенційних матерів-героїнь, кандидатури яких пройшли погодження та знаходиться на розгляді у Харківській обласній державній адміністрації, Міністерстві молоді та спорту, Секретаріаті Президента України. За поданням сільських, селищних рад погоджено 11 кандидатур на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня». Усім жінкам району, які отримали почесне звання України «Мати-героїня» у 2009- 2012 роках, надана одноразовавинагорода у розмірі 10 прожиткових мінімумів.
Робота з прийомними сім’ями.
Під соціальним супроводом РЦСССДМ перебуває 9 прийомних сімей, в яких виховується 19 дитини та 4 ДБСТ, в яких виховується 28 дитини.
З метою підтримки прийомних сімей, сімей опікунів, піклувальників, з”ясування проблемних питань та надання всебічної допомоги, проводяться зустрічі з прийомними батьками, опікунами, піклувальниками, засідання клубу батьків, на які запрошені працівники УПСЗН, УПФ, відділу у справах сім”ї та молоді, Лозівського РЦСССДМ.
З метою підвищення рівня відповідальності батьків за неналежне виконання своїх батьківських обов”язків, створення належних умов для виховання дітей в сім”ях, службою у справах дітей під час загальношкільних батьківських зборів в загальноосвітніх навчальних закладах району проводяться бесіди та індивідуальна робота з батьками.
З метою забезпечення права дитини, яка має статус дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім”ї, під час бесіди з батьками були розповсюджені буклети „Прийомна сім”я – це для мене”, „Правові аспекти усиновлення”, соціальні плакати „Кожній дитині потрібна родина”.
Робота з сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах.
В районі ведеться кропітка робота по виявленню сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Лозівський районний центр для сім’ї, дітей та молоді веде Банк даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. На обліку перебуває 85 сімей, де виховується 196 дітей; під соціальним супроводом ЛРЦСССДМ перебуває 83 сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах, в них виховуються 187 дітей. Найбільший відсоток складають сім’ї, які потрапили у складні обставини через алкогольну залежність одного з членів сім’ї та через зневажливе ставлення і складні стосунки в сім’ї. Проблемні питання кожної сім’ї вирішуються комплексно, зусиллями усіх відділів та управлінь, які можуть надати дієву конкретну допомогу. Станом на 15.04.2013 року виведено з Банку даних з позитивним результатом 7 сімей, які перебували у складних життєвих обставинах.
Оздоровлення та відпочинок дітей окремих категорій сімей
Робота, проведена відділом у справах сім’ї, молоді та спорту у 2012 році , була спрямована на координацію зусиль щодо організації оздоровлення дітей, покращення якості надання оздоровчих послуг та збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення, особливо дітей з числа соціально уразливих категорій.
У 2012 році різними формами відпочинку та оздоровлення охоплено 3323 дитини району, що складає 97,9 % від загальної кількості дітей від 7 до 18 років. Діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, охоплені стовідсотково. З метою соціальної підтримки сімей, оздоровлення дітей пільгових категорій було передбачено за рахунок бюджету на 83 % від вартості путівки. На проведення оздоровчої кампанії 2012 року було використано з різних джерел фінансування 3 300 070 грн. , з них з районного бюджету 1 308 995 грн., в т.ч. трансферт сільрад 51305 грн.
Державна соціальна допомога сім’ям з дітьми.
На обліку в управління праці та соціального захисту населення перебувають та отримують наступні допомоги станом на 01.04.2013 року:
- допомога сім’ям з дітьми — отримують 2070 чол., профінансовано 5117,3 тис.грн.;
- допомога малозабезпеченим сім’ям — 147 чол., профінансовано 992,1 тис.грн.;
- допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 223 чол., профінансовано 721,3 тис.грн.;
- державну соціальну допомогу отримують 12 сімей на 43 дітини-сироти , які виховуються в прийомних сім’ях та у дитячих будинках сімейного типу. Профінансовано на суму 409,9 тис.грн.
- тимчасову дердавну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – отримують 110 чол., профінансовано 190,8 тис.грн.
Заборгованість з виплати вищеназваних видів допомоги відсутня.
Управління праці та соціального захисту спільно з відділом у справах сім’ї та молоді за участю органів опіки та піклування проводить контроль за цільовим використанням державної допомоги шляхом обстеження побутових умов проживання сім’ї.
Відділом освіти надається матеріальна допомога з Фонду всеобучу сім’ям, які її потребують . Передбачена матеріальна допомога дітям-сиротам та дітям, які позбавлені батьківського піклування після досягнення 18-річного віку з розрахунку 1810 на дитину. Профінансовано у повному обсязі. ( 2012 р.- 9дітей, І квартал 2013 року- 4 дитини)
Масові форми роботи з сім’ями
З метою підвищення престижу сім”ї , районною державною адміністрацією забезпечується систематичне проведення різноманітних акцій, конкурсів, зустрічей: Урочисті прийоми у головирайдержадміністрації жінок, яким присвоєно Почесне звання «Мати-героїня », з прийомними сім’ями , районне свято з нагоди Дня матері та Дня сім’ї ; районне свято до Дня захисту дітей ; районне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я”; заходи до Дня Святого Миколая, Новорічних та різдвяних свят ; святкові засідання клубу сім’ї тощо
Відродження, збереження та впровадження в життя звичаїв і обрядів Слобожанщини впроваджують шляхом проведення різноманітних заходів на територіях сільських, селищних рад. Традиційно проводяться Різдв»яні святкові заходи, свята Масляної, Трійці, Івана Купала, до Дня козацтва та інш. В бібліотеках району, з метою популяризації звичаїв і обрядів, проводяться уроки народознавства, народознавчі подорожі.
На проведення заходів районної Програми підтримки сім’ї у 2012 році профінансовано 15000 грн. бюджетних коштів, що складає 16,5 % від передбаченого Програмою. На 2013 рік передбачено 13228 грн.
Координацію та моніторинг впровадження районної Програми
Координацію та моніторинг впровадження районної Програми підтримки сім’ї здійснює координаційна рада у справах сім’ї, жінок та
молодіжної політики , діяльність якої направлена на ефективне виконання відповідних заходів. Протягом року проводяться щотижневі виїздні рейди на території сільських, селищних рад з відвідуванням сімей, закладів освіти.
Співпраця із ЗМІ
Для забезпечення прозорості та відкритості з питань інформування широких кіл населення про діяльність райдержадміністрації щодо реалізації державної сімейної політики в районі налагоджена тісна співпраця із засобами масової інформації.
Контроль
Хід реалізації заходів районної соціальної Програми підтримки сім’ї тримається на постійному контролі районної державної адміністрації.
Таким чином, протягом звітного періоду управліннями, відділами на структурними підрозділами райдержадміністрації у співпраці ї сільськими селищними радами забезпечено виконання заходів районної соціальної Програми підтримки сім’ї.
Заступник голови районної
державної адміністрації М.М.Боболєв
Ципченко, 2-33-78