ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХХVІІ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 30 жовтня 2013 року м. Лозова
Про виконання Програми економічного
і соціального розвитку Лозівського району
на 2013 рік (зі змінами) за 9 місяців 2013 року
Розглянувши інформацію про виконання Програми економічного і соціального розвитку Лозівського району на 2013 рік (зі змінами) за 9 місяців 2013 року, районна рада відмічає, що робота відділів та управлінь райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств та організацій спрямовувалась на забезпечення виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку Лозівського району
на 2013 рік (зі змінами), соціальних ініціатив Президента України.
Згідно результатів рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку районів Харківської області за 1 півріччя 2013 року Лозівський район серед
27 районів області посів 6 загальне місце за усіма напрямами діяльності, в тому числі – економічний розвиток, фінанси та споживчий ринок – 3 місце, охорона здоров’я — 2 місце.
В сільськогосподарській галузі району завершено збирання ранніх зернових та круп’яних культур, проводяться роботи по збиранню соняшнику, кукурудзи на зерно та цукрових буряків.
Ранні зернові культури зібрані на площі 43,9 тис.га, одержано валовий збір 162,2 тис.тонн, що майже на 74,0 тис.тонн більше в порівнянні з минулим роком, середня урожайність склала 36,9 ц/га.
Сільськогосподарськими підприємствами під урожай 2014 року засипано
1,8 тис.тонн насіння ярих культур, що становить 80 % до потреби.
З початку року придбано сільськогосподарської техніки на суму
21,3 млн.гривень.
З метою підтримки утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби в приватних подвір’ях в цьому році проведена виплата господарям, що вирощують велику рогату худобу, державної дотацій в сумі 907,8 тис.гривень.
В галузі дорожнього господарства філією „Лозівський райавтодор”
ДП „Харківський облавтодор” виконано підрядних робіт по утриманню доріг на 5,9 млн.грн. (без ПДВ), що на 3,0 млн.грн. більше, ніж у січні — вересні
2012 року. Профінансована субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на ремонт доріг комунальної власності в сумі 301,3 тис.гривень.
Проти минулорічних показників забезпечено збільшення обсягу роздрібного товарообороту на 19 %, обсягів послуг поштового зв’язку —
на 0,5 %.
Стовідсотково виконано завдання з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період, що дало можливість своєчасно почати опалювальний сезон.
Ведеться будівництво очисних споруд за технологією „Біоплато”
в с. Єлизаветівка за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (освоєно 343,7 тис. гривень), траси газопроводу низького тиску в с. Петропілля за кошти ПАТ „Харківгаз”
(освоєно 200 тис.грн.).
В районі здійснюються заходи щодо підтримки малого та середнього бізнесу, формування сприятливого інвестиційного клімату.
На виконання доручень Президента України та завдань Національного плану дій на 2013 рік створений Центр надання адміністративних послуг при Лозівській райдержадміністрації. З метою реалізації проекту „Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту”, підписаний Регламент взаємодії між Харківською дирекцією УД ППЗ „Укрпошти” та Лозівською райдержадміністрацією, відповідно до якого мешканці району мають можливість через 27 відділень поштового зв’язку району отримати 45 видів адміністративних послуг.
Приділяється увага формуванню активної життєвої позиції у безробітних. За сприяння служби зайнятості впродовж січня-вересня поточного року працевлаштовано 986 чоловік, створено 244 нових робочих місця. Організовано тимчасову зайнятість 846 чоловік, незайнятих трудовою діяльністю, шляхом організації оплачуваних громадських робіт.
Середній розмір номінальної заробітної плати працюючих за січень – червень 2013 року склав 2459 грн. та збільшився у порівнянні
з січнем – червнем 2012 року на 7 %.
В районі постійно вживаються заходи щодо підвищення ефективності управління системою соціального захисту населення.
В січні-вересні 2013 року виплачено державних соціальних допомог на загальну суму 21,9 млн.грн., що на 21,5 % більше в порівнянні з січнем-вереснем 2012 року. Призначено субсидію на загальну суму 410,7 тис.грн., профінансовано пільги за використані житлово-комунальні послуги всім пільговим категоріям населення на суму 2,4 млн.гривень. За рахунок державного бюджету до Дня Перемоги 1126 ветеранам війни виплачена одноразова грошова допомога у сумі 461,5 тис.грн., 39 чоловік пільгового контингенту направлено на санаторно-курортне лікування.
Під постійним контролем перебуває питання стабільного наповнення Пенсійного фонду. Для забезпечення фінансування пенсійних виплат до пенсійного бюджету району з усіх джерел фінансування надійшло
103,1 млн. грн., з них власні доходи складають 34,9 млн.грн., які збільшилися в порівнянні з 2012 роком на 5,5%.
Незважаючи на режим жорсткої економії бюджетних коштів, вживаються заходи щодо якісного поліпшення роботи галузей соціальної та гуманітарної сфер, виконання галузевих програм, вирішення конкретних проблем населення.
Приділяється увага створенню повноцінних умов оздоровлення та відпочинку дітей. На проведення літньої оздоровчої кампанії 2013 року використано з різних джерел фінансування 4,7 млн. грн., з яких кошти районного бюджету становлять 1,3 млн. гривень. Охоплено оздоровленням та відпочинком 3260 дітей або 100% до загальної кількості дітей, які зареєстровані на території району.
Приділяється особлива увага питанню розвитку дошкільної освіти, організації підвезення учнів до навчальних закладів. У період підготовки закладів освіти донавчального року було проведено поточні ремонти класних кімнат, спортивних залів, систем водопостачання, водовідведення та опалення, покрівель, заміну вікон на металопластикові на загальну суму понад
230 тис.гривень. За кошти обласного бюджету ведуться ремонтні роботи по улаштуванню внутрішніх туалетів у 7-и навчальних закладах.
В районі збережено мережу дитячо-юнацьких шкіл. Завершено будівництво та урочисто відкриті універсальні спортивні майданчики зі штучним покриттям в с. Садове та смт Орілька.
З метою укріплення бази первинної ланки медицини, проведений ремонт покрівлі ФАПу с. Нова Іванівка, вартість виконаних робіт становить
50 тис.гривень.
За рахунок усіх джерел фінансування проведено поточні ремонти закладів культури на суму 175,4 тис.грн. та використано на укріплення їх матеріально-технічної бази кошти в сумі 255 тис.гривень.
Разом з тим, в економіці та соціальній сфері району існує ряд проблем та невирішених питань. Незважаючи на вжиті заходи, станом на 01.10.2013 незабезпеченість бюджетної сфери району по заробітній платі та енергоносіях становить 17,5 млн.гривень. У зв’язку з ліквідацією скотарства
в ТОВ „Лозівський агропромтехсервіс” та свинарства в ТОВ „АФ „Хлібне” в цілому по району відбулося скорочення поголів’я тварин.
Враховуючи вищезазначене, районна рада
В И Р І Ш И Л А:
- Інформацію про виконання Програми економічногоі соціального розвитку Лозівського району на 2013 рік (зі змінами) за 9 місяців 2013 року взяти до відома (додається).
- Управлінням, відділам районної державної адміністрації, сільським, селищним головам, керівникам підприємств і організацій району детально проаналізувати підсумки роботи за 9 місяців 2013 року та продовжити вживати дієві заходи, спрямовані на виконання завдань і показників Програми економічного і соціального розвитку Лозівського району на 2013 рік, затвердженої рішенням районної радивід 20 березня 2013 року (ХІХ сесія
VІ скликання), зі змінами, внесеними відповідно до рішень районної ради
від 18 квітня 2013 року (ХХХ сесія VІ скликання), 5 червня 2013 року
(ХХХІІ сесія VІ скликання), 24 липня 2013 року (ХХХІV сесія VІ скликання). - Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань соціально — економічного розвитку та екології
(О.М.Лійченко), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І. Нестєров
Інформація про виконання
Програми економічного і соціального розвитку Лозівського району
на 2013 рік (зі змінами) за 9 місяців 2013 року
Підбиваючи підсумки соціально-економічного розвитку району
за 9 місяців поточного року, необхідно зазначити, що робота відділів та управлінь райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств та організацій району спрямовувалась на забезпечення виконання завдань Програми економічного та соціального розвитку Лозівського району
на 2013 рік (зі змінами), соціальних ініціатив Президента України.
Згідно результатів рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку районів Харківської області за 1 півріччя 2013 року Лозівський район серед
27 районів області посів 6 загальне місце за усіма напрямами діяльності, в тому числі – економічний розвиток, фінанси та споживчий ринок – 3 місце, охорона здоров’я — 2 місце.
Відповідно до завдань Програми в сільськогосподарській галузі району завершено збирання ранніх зернових та круп’яних культур, проводяться роботи по збиранню соняшнику, кукурудзи на зерно та цукрових буряків.
Ранні зернові культури зібрані на площі 43,9 тис.га, одержано валовий збір 162,2 тис.тонн, що майже на 74,0 тис.тонн більше в порівнянні з минулим роком, середня урожайність склала 36,9 ц/га.
Сільськогосподарськими підприємствами під урожай 2014 року засипано
1,8 тис.тонн насіння ярих культур, що становить 80 % до потреби.
Постійно оновлюється машино-тракторний парк галузі. З початку року придбано сільськогосподарської техніки на суму 21,3 тис.гривень.
Сільгосппідприємства району проводять розрахунки за оренду земельних паїв. Середній розмір орендної плати на один пай складає майже 6,0 тис.грн., на 1 га – 973 грн. Розрахунки за оренду майна проведені стовідсотково.
Що стосується галузі тваринництва, то у зв’язку з ліквідацією скотарства в ТОВ «Лозівський агропромтехсервіс» та свинарства в ТОВ «АФ «Хлібне, в цілому по району відбулося скорочення поголів’я тварин. Так, на 1 жовтня
2013 року чисельність великої рогатої худоби склала 844 голови, що
на 352 голови менше відповідного минулорічного показника, в т.ч. кількість корів зменшилася на 135 голів і склала 279 голів. Поголів’я свиней зменшилося на 2,5 тис.голів і склало 1685 голів.
Скорочення поголів’я тварин вплинуло на виконання показників з виробництва м’яса в живій вазі та молока. Проти 9 місяців 2012 року їх виробництво зменшилося на 5%.
З метою підтримки утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби в приватних подвір’ях в цьому році проведена виплата господарям, що вирощують велику рогату худобу, державної дотацій в сумі 907,8 тис.гривень.
В галузі дорожнього господарства філією «Лозівський райавтодор» ДП «Харківський облавтодор» виконано підрядних робіт по утриманню доріг
на 5,9 млн.грн. (без ПДВ), що на 3,0 млн.грн. більше, ніж у січні-вересні
2012 року. На 2013 рік затверджена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на ремонт доріг комунальної власності в сумі 526,0 тис.грн., з якої на 15.10.2013 надійшло 301,3 тис.гривень.
Проти минулорічних показників забезпечено збільшення обсягу роздрібного товарообороту на 19 %, обсягів послуг поштового зв’язку —
на 0,5 %.
Стовідсотково виконано завдання з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період, що дало можливість своєчасно почати опалювальний сезон: підготовлено 8 котелень, 11,1 км теплових мереж, 2 центральних теплових пункти, відремонтовано
2,5 км водопровідних мереж, 2 водопровідних та 5 каналізаційних станцій.
Продовжено будівництво очисних споруд за технологією «Біоплато»
в с. Єлизаветівка за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, на що освоєно – 343,7 тис. гривень.
Ведеться будівництво траси газопроводу низького тиску в с. Петропілля за кошти ПАТ «Харківгаз», освоєно 200 тис.гривень.
В районі здійснюються заходи щодо підтримки малого та середнього бізнесу, формування сприятливого інвестиційного клімату.
За рахунок реєстрації підприємницької діяльності та укладання трудових договорів з підприємцями створено 217 нових робочих місць. Членами районної комісії з питань легалізації робочих місць проведено 86 обстежень умов праці найманих працівників, зафіксовано 16 фактів порушення чинного законодавства про працю, легалізовано 13 «тіньових» робочих місць.
На виконання доручень Президента України та завдань Національного плану дій на 2013 рік створений Центр надання адміністративних послуг при Лозівській райдержадміністрації. З метою реалізації проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту», підписаний Регламент взаємодії між Харківською дирекцією УД ППЗ «Укрпошта» та Лозівською райдержадміністрацією, відповідно до якого мешканці району мають можливість через 27 відділень поштового зв»язку району отримати 45 видів адміністративних послуг.
Постійно ведеться робота щодо пошуку інвесторів та джерел інвестицій. До обласної державної адміністрації надано ряд інвестиційних пропозицій для розміщення на офіційному веб-сайті облдержадміністрації, доведення до потенційних інвесторів під час спільних нарад, роботи круглих столів та економічних форумів.
В рамках технічного співробітництва Федеративної Республіки Німеччини з Україною до Посольства Німеччини надано заяви на отримання фінансової підтримки для проведення трьох малобюджетних проектів в галузях освіти, спорту та закладах соціального захисту.
Район брав участь в Міжнародному конкурсі інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи», за результатами якого три
інвестпроекти відзначені дипломами фіналістів конкурсу.
Приділяється увага формуванню активної життєвої позиції у безробітних. За сприяння служби зайнятості впродовж січня — вересня поточного року працевлаштовано 986 чоловік, створено 244 нових робочих місця. Організовано тимчасову зайнятість 846 чоловік, незайнятих трудовою діяльністю, шляхом організації оплачуваних громадських робіт.
Середній розмір номінальної заробітної плати працюючих за січень – червень 2013 року склав 2459 грн. та збільшився у порівнянні
з січнем – червнем 2012 року на 7 %.
Відповідно до державної статистичної звітності заборгованість із виплати заробітної плати по переліку підприємств, організацій та установ, які звітують до районного управління статистики, на 01.10.2013 відсутня.
В районі постійно вживаються заходи щодо підвищення ефективності управління системою соціального захисту населення.
В січні-вересні 2013 року виплачено державних соціальних допомог на загальну суму 21,9 млн.грн., що на 21,5 % більше в порівнянні
з січнем -вереснем 2012 року.
Станом на 01.10.2013 житлову субсидію отримують 622 сім»ї, що
на 27 сімей більше, ніж на відповідну дату 2012 року.
Впродовж січня-вересня 2013 року призначено житлові субсидії на загальну суму 410,7 тис.грн., профінансовано пільги за використані
житлово — комунальні послуги всім пільговим категоріям населення
на суму 2,4 млн.гривень.
За рахунок державного бюджету до Дня Перемоги 1126 ветеранам війни виплачена одноразова грошова допомога на суму 461,5 тис.грн.,
39 чоловік пільгового контингенту направлено на санаторно — курортне лікування.
25 мешканцям району, які потребували кошти на лікування, надана матеріальна допомога з Фонду милосердя в сумі 6550,0 гривень.
Станом на 01.10.2013 на обслуговуванні районного територіального центру перебуває 1363 громадянини, які мають можливість отримувати
37 видів соціально – побутових послуг. 35 осіб мешкає у стаціонарному відділенні для постійного проживання, у відділенні соціально – побутової адаптації людей похилого віку та інвалідів обслуговується 504 чоловіки.
З метою поліпшення роботи відділень соціально-побутової адаптації в цьому році в смт Краснопавлівка відкрито кімнату здоров’я, де встановлені вібромасажери з урахуванням вікових особливостей відвідувачів, аромокімнату та соціальну перукарню. Відкриття таких кімнат планується і на базі Катеринівського та Орільського відділень.
Під постійним контролем перебуває питання стабільного наповнення Пенсійного фонду. Для забезпечення фінансування пенсійних виплат до пенсійного бюджету району з усіх джерел фінансування надійшло
103,1 млн. грн., з них власні доходи складають 34,9 млн.грн., які збільшилися в порівнянні з 2012 роком на 5,5%.
На 1 жовтня поточного року в управлінні Пенсійного фонду України знаходиться на обліку 9095 пенсіонерів. Підвищення державних соціальних стандартів сприяло зростанню середнього розміру пенсій до 1221 грн.
Не зважаючи на режим жорсткої економії бюджетних коштів, вживаються заходи щодо якісного поліпшення роботи галузей соціальної та гуманітарної сфер, виконання галузевих програм, вирішення конкретних проблем населення.
Одним із пріоритетів залишається розвиток системи охорони здоров’я.
З метою здійснення структурно-організаційного та фінансово-економічного розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги, забезпечення доступності і якості первинної медико-санітарної допомоги населенню району створений комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги Лозівського району».
План цільових профоглядів виконано: на гіпертонічну хворобу – на
105,5 %, ішемічну хворобу серця – на 103,5 %, цукровий діабет – на 105,7 %, глаукому – на 107,2 %, на туберкульоз – на 82,5 %. Продовжується виконання пілотного проекту по забезпеченню хворих на гіпертонію гіпотонічними засобами за зниженими цінами. Згідно затвердженого графіку працює у селах району цифровий пересувний флюорограф.
З метою укріплення бази первинної ланки медицини проведений ремонт покрівлі ФАПу с. Нова Іванівка, вартість виконаних робіт становить
50 тис.гривень.
Приділяється увага створенню повноцінних умов оздоровлення та відпочинку дітей.
На проведення літньої оздоровчої кампанії 2013 року використано з різних джерел фінансування 4,7 млн. гривень, з яких кошти районного бюджету 1,3 млн. гривень. Всього було охоплено оздоровленням та відпочинком
3260 дітей, що становить 100% до загальної кількості дітей, які зареєстровані на території району.
Постійно ведеться робота по своєчасному виявленню дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. З початку року проведено обстеження матеріально — побутових умов проживання дітей у 61 сім’ї, офіційні попередження отримали 29 батьків.
Для попередження правопорушень, негативних явищ серед неповнолітніх проведено 70 рейдів: бездоглядних та безпритульних неповнолітніх дітей не виявлено.
З метою захисту прав дітей, які втратили піклування рідних батьків, до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, впродовж січня — вересня поточного року влаштовано 6 дітей та утворено 1 прийомну сім»ю. В районі функціонують 4 дитячі будинки сімейного типу та 10 прийомних сімей, в яких виховується 52 дитини. Для утримання дітей у прийомних сім’ях району була виділена цільова субвенція за рахунок коштів державного бюджету
в сумі понад 1,3 млн.гривень.
Приділяється особлива увага питанню розвитку дошкільної освіти.
З 01.09.2013 переведено з короткотривалого режиму на 9-годинний режим роботи дошкільну групу в Катеринівському ДНЗ, відкрито нову групу в Надеждівському НВК.
Важливим питанням залишається організація підвезення учнів до навчальних закладів.
В серпні п.р. за рахунок обласного бюджету отримано шкільний автобус, який здійснює підвіз учнів до Артільського НВК. Ведеться робота щодо закупівлі ще одного шкільного автобуса.
У період підготовки закладів освіти до навчального року було проведено поточні ремонти класних кімнат, спортивних залів, службових приміщень у всіх навчальних закладах. Проведений капітальний ремонт покрівлі Миколаївського НВК за кошти місцевого бюджету на суму
90,0 тис. гривень.
За рахунок спонсорських коштів, активної участі благодійного фонду «Патріоти» народного депутата А.М. Гіршфельда, проведені поточні ремонти класних кімнат, систем водопостачання, водовідведення та опалення, заміну вікон на металопластикові на загальну суму понад 136 тис.гривень.
За кошти обласного бюджету ведуться ремонтні роботи по улаштуванню внутрішніх туалетів у 7-и навчальних закладах, на що передбачено
1834,1 тис.грн. з обласного бюджету та 30 тис.грн. – з бюджету Царедарівської сільської ради. Крім того, ще в трьох навчальних закладах, де на даний час відсутні теплі туалети, планується провести їх облаштування за спонсорські кошти до кінця цього року.
В районі збережено мережу дитячо — юнацьких шкіл. З початку року проведено 42 районні спортивні заходи (3,1 тис.чол.). Спортсмени району брали участь у 7 обласних (71 чоловік) та у Всеукраїнському (110 чоловік) змаганнях.
Завершено будівництво та урочисто відкриті універсальні спортивні майданчики зі штучним покриттям в с. Садове та смт Орілька.
Закладами культури підготовлено та проведено 21 районне свято. Кращі колективи і окремі виконавці брали участь у 14-и регіональних фестивалях та конкурсах.
В бібліотеках району проведено 1024 масових заходів. До бібліотек надійшло 5786 примірників видань на суму 52 тис.грн. та оформлено передплату періодичних видань на суму 46,3 тис.гривень.
За рахунок усіх джерел фінансування проведено поточні ремонти закладів культури на суму 175,4 тис.грн. та використано на укріплення їх матеріально-технічної бази кошти в сумі 255 тис.гривень.
* * *
Підбиваючи підсумки соціально-економічного розвитку за 9 місяців поточного року необхідно зазначити, що в районі вживаються заходи щодо виконання основних показників та завдань Програми економічного і соціального розвитку району на 2013 рік (зі змінами).
Водночас в районі залишається ряд актуальних проблем, вирішення яких буде і в подальшому знаходитися під постійним контролем районної державної адміністрації.
Начальник управління економічного
розвитку райдержадміністрації С.М. Гасимова