ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХХVІІ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 30 жовтня 2013 року м. Лозова
Про хід виконання Програми
боротьби з амброзією полинолистою
у Лозівському районі на 2012-2016 роки,
затвердженої рішенням районної ради
від 23 травня 2012 року
Розглянувши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання Програми боротьби з амброзією полинолистою у Лозівському районі на 2012-2016 роки, затвердженої рішенням районної ради від 23 травня 2012 року, відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А :
- Інформацію про хід виконання Програми боротьби з амброзією полинолистою у Лозівському районі на 2012 — 2016 роки, затвердженої рішенням районної ради від 23 травня 2012 року, взяти до відома (додається).
- Лозівській районній державній адміністрації спільно з сільськими та селищними радами продовжити вживати заходи щодо виконанняПрограми боротьби з амброзією полинолистою у Лозівському районі на 2012 — 2016 роки, затвердженої рішенням районної ради від 23 травня 2012 року (ХХ сесія VІ скликання).
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин (В.К.Шульга), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І.Нестєров
Матеріали на чергову
сесію районної ради
жовтень 2013
Інформація
про хід виконання Програми боротьби з амброзією полинолистою у Лозівському районі на 2012 – 2016 роки, затвердженої рішенням районної ради від 23 травня 2012 року
23 травня 2012 року рішенням районної ради (ХХ сесія V1 скликання) затверджена Програмаборотьби з амброзією полинолистою у Лозівському районі на 2012 – 2016 роки (далі Програма).
Амброзія — це злісний карантинний бур’ян, небезпечний для людини та довкілля. Особливо великі втрати амброзія спричиняє у сільському господарстві, оскільки це є карантинний організм, який сильновисушує і збіднює грунт.
У період цвітіння амброзія викликає масові алергічні захворювання органів дихання. У зв’язку з чим щорічно, у другій половині літа, зростає непрацездатність працюючого населення.
Шкоду, яку завдає амброзія сільськогосподарським посівам, природі й людині, можна порівняти зі стихійним лихом.
Амброзія поширена не тільки на полях, вона зростає і в населених пунктах, на узбіччях доріг, будівельних майданчиках, вздовж залізниць, на пустирях, навколо шкіл, дитячих садків та лікарень. Причин такого колосального поширення рослини декілька: високий біологічний потенціал рослини, відсутність біологічних ворогів, широка екологічна пластичність.
Відповідно до Закону України «Про карантин рослин» координацію заходів по локалізації та ліквідації амброзії виконує фітосанітарна інспекція. Разом з тим, організація робіт по боротьбі з амброзією, її знищення — це обов’язок районних державних адміністрацій, сільських, селищних і міських рад, всіх власників землі, керівників організацій та підприємств усіх форм власності, управління житлово-комунального господарства та громадян.
Боротьба з амброзією повинна бути систематичною.
Програмою передбачені заходи по локалізації та ліквідації вогнищ амброзії полинолистої вЛозівському районі, що призведе до:
— забезпечення раціонального використання земель;
— збереження природної родючості ґрунтів;
— підвищення урожайності сільськогосподарських культур:
— очистки населених пунктів району від бур’янів.
Для виконання цієї Програми необхідним є проведення ліквідації карантинного бур`яну у два етапи,що дозволить на першому етапі знизити його чисельність, пригнітити ріст та розвиток, а на другомуетапі ліквідувати його та створити умови для негайної локалізації та знищення у разі наступноговиявлення.
Протягом 2012 – 2013 років з районного та місцевих бюджетів кошти на виконання заходів Програмине виділялися.
Але в районі проведена значна робота з означеного питання. Сільгосппідприємствами районупроводилися обкоси підвідомчих територій, бригад, господарських дворів, токовищ, узбіччяміжгосподарських та польових доріг, обкоси країв полів. Для боротьби широко застосовувалисягербіциди.
З метою поліпшення карантинного стану та зменшення існуючих вогнищ амброзії полинолистої внаселених пунктах району до боротьби з бур’янами залучені працівники комунальної служби та депутатисільських і селищних рад.
В приватному секторі громадянами здійснювалися обкоси та прополка присадибних ділянок, городів.
Заступник голови районної
державної адміністрації О.М.ЗАСКАЛКІНА
Гуня