Національний Сорочинський ярмарок – 2016 року проходить з 16 по 21 серпня традиційно в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, на батьківщині Миколи Гоголя, на ярмарковій площі в 16 га під відкритим небом. Офіційне відкриття відбулося 16 серпня об 11.00, за участі гоголівських героїв, «самого» письменника, які пересувалися по полю на справжніх, єдиних в Україні волах ( дійство повторюється щодня ).
Організатором Національного Сорочинського ярмарку вісімнадцятий рік поспіль є ТОВ «Сорочинський ярмарок», керівник проекту – кавалер орденів княгині Ольги ІІІ та ІІ ступенів Світлана Свищева. Головний режисер культурно-мистецьких програм – заслужений артист України Олександр Любченко.
Цьогорічний ярмарок присвячується 25-й річниці Незалежності України і проходить під гаслом «Розквітає ярмарок – квітне Україна!»
Прийом заявок на участь у заході розпочався 23 лютого. Більш активними, порівняно з минулим роком, стали вітчизняні підприємства усіх галузей промисловості, майстри народних промислів та заклади громадського харчування. Сільгосптехніку від виробника пропонують ПП «Агроснаб», ФОП Надвірний ТМ «Бурчик», смачною ковбаскою порадує ТМ «Забіяка», а цілющою водичкою –ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод», цукерки «Сорочинський ярмарок» пропонує ПАТ «Полтавакондитер». Від усіх недуг вилікує продукція ТОВ «ЛНТ» — ТМ «Бішофіт». Діти і дорослі поласують смачним морозивом від ТМ «Белая Бяроза». Як завжди смачним та якісним пивом порадує ТМ «Чернігівське» — багаторічний партнер ярмарку. Актуальною в наш час буде продукція ТОВ «Револ» — твердопаливні котли та ПАТ «Полтавський машинобудівний завод» — опалювальні блоки і котли, що працюють на соломі. А, взагалі то, на ярмарку можна придбати все, що душа забажає, на будь-який смак і гаманець.
Традиційно радують гостей ярмарку унікальні вироби народних майстрів. Родина майстрів Куриліних привезла на ярмарок кераміку на тему українських героїв, Задорожний Михайло Васильович презентує опішнянську кераміку, а вишивка від Новікової Валентини та Забори Віри Петрівни – це справжні шедеври народного мистецтва. І, як завжди, в численних кафе і ресторанах можна насолодитись стравами української кухні та кухонь народів світу.
Історичні садиби гоголівських часів гостинно зустрічають на своїх територіях. На кожній садибі, крім звичних майстер-класів, з’явилися нові, а також проводяться етнографічні свята та обрядові дійства, такі, як Свято Сала, Вергуна, Гарбуза, Спаса Медового, Вареника та Галушки, Борщу ну і, звісно ж, Українське Весілля. Щоб численні гості ярмарку не губилися, на полі є гарненькі покажчики, які, окрім основної функції, стануть цікавим місцем для фотографування.
Організатори ярмарку зробили його насиченим емоціями, новими проектами та цікавинками.