ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХVІ сесія VI скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 14 грудня 2011року м. Лозова
Про хід виконання районної Програми
забезпечення профілактики, допомоги
та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих
на СНІД на 2009-2013роки, затвердженої
рішенням районної ради від 30 січня 2009 року
Заслухавши інформацію про хід виконання районної Програми забезпечення профілактики, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013роки, затвердженої рішенням районної ради від 30 січня 2009 року, на підставі ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада
В И Р І Ш И Л А:
- Інформацію про хід виконання районної Програми забезпечення профілактики, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, затвердженої рішенням районної ради від 30 січня 2009 року, взяти до відома (додається).
- Районній державній адміністрації продовжити виконання районної Програми забезпечення профілактики, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, затвердженої рішенням районної ради від 30 січня 2009 року (ХХХІІ сесії V скликання).
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з гуманітарних питань та соціально-культурного розвитку (О.О.Терехов), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І. Нестєров
Інформація
на сесію районної ради
грудень 2011року
Про хід виконання районної Програми забезпечення профілактики, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих іхворих на СНІД на 2009-2013 роки, затверджено рішенням районної ради від 30 січня 2009 року
Районна Програма забезпечення профілактики, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», затверджена рішенням районної ради від 30січня 2009 року метою якої є стабілізація епідемічної ситуації, зниження рівня захворюваності та смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом реалізації державної політики щодозабезпечення доступу населення до широкомасштабних профілактичних заходів, послуг з лікування, догляду тапідтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.
Поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу призводить до зменшення тривалості життя, зростання потреби в медичних послугах, загострення проблем бідності, соціальної нерівності та сирітства, подолання яких потребує постійногозбільшення видатків з державного бюджету.
Актуальність розроблення Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД зумовлена необхідністю створення ефективної системи дієвих заходів щодо запобігання подальшому поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Для досягнення визначеної Програмою мети слід забезпечити здійснення профілактичних, лікувальних таорганізаційних заходів, а також заходів з догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.
Інформаційно-просвітницька робота та профілактична робота серед уразливих груп населення.
З метою виконання районної Програми особливе місце в діяльності районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітейта молоді відведено профілактиці ВІЛ/СНІДу та наркоманії. В червні поточного року проходив місячник«Антинаркотик». Наприкінці листопада було проведено декадник заходів до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДомта порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми,в рамках якого пройшли такі заходи, як фестиваль-конкурс соціальногоспрямування агітбригад «Молодь обирає здоров’я» де прийняли участь 16 різних команд навчальних закладів району таконкурс дитячих плакатів «Спасибі – НІ!». Всі переможці та лауреати відділом сім’ї, молоді та спорту булинагороджені грамотами та подарунками
Проблема збереження і зміцнення здоров’я населення набула останнім часом значної актуальності. Природно, щоособливу турботу викликає здоров’я молодого покоління — найбільш перспективної частини суспільства. Незаперечнимфактором є те, що спосіб життя кожної людини формується в молодому віці. Тому, саме молоду людину, потрібнонавчити долати шкідливі звички, вести здоровий спосіб життя. Одним із пріоритетних напрямків роботи Лозівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (надалі – Центр) є саме профілактика негативних явищ вмолодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя. Для проведення профілактичної та інформаційно-просвітницької роботи при Центрі створено та успішно працює «Мобільний консультативний пункт соціальноїроботи».
До роботи МКП залучаються кваліфіковані фахівці: лікарі-наркологи, лікар-епідеміолог, лікарі-гінекологи,оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей (ВКМСД), інспектори Лозівського міськрайонноговідділу кримінально-виконавчої інспекції (МРВ КВІ), спеціалісти служби у справах дітей (ССД), методисти районногобудинку дитячої і юнацької творчості (РБДЮТ) та Центральної дитячої бібліотеки ЦДБ). Всі фахівці працюють наволонтерських засадах.
В рамках роботи мобільно консультативного пункту спільно з фахівцями, а саме — завідуючою наркологічнимвідділенням ЦРЛ Даниленко С.В та головним лікарем шкірвендиспансера Дорофєєвої Е.А. надано соціально-медичніпослуги: лекції «Профілактика шкірно – венеричних захворювань», бесіди по профілактиці наркоманії, ВІЧ-інфекції таСНІДу. Також надані інформаційні послуги в рамках традиційних тренінгів «Шлях до здорового способу життя!»,відеолекторії «Життя без тютюну». Найбільш характерними були питання молодих людей щодо подолання алкогольноїта наркотичної залежностей серед підлітків.
Розробляються та розповсюджуються інформаційно-просвітницькі матеріали. Так в поточному році районнимцентром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом сім’ї, молоді та спорту Лозівської районноїадміністрації було розповсюджено: 450шт. буклетів «ВІЛ-інфекція та СНІД!» та 300щт. буклетів «Знайте правду проВІЛ-інфекцію та СНІД!». Також по 20шт плакатів «Безпечне поводження» та «Протидія наркоманії – нагальна потреба часу» і 100шт. листівок «Наркотикам скажемо «НІ!».
Найбільш ефективними формами роботи є надання індивідуальних консультацій та проведення груповихзаходів: «круглих столів», відеолекторіїв, конференцій, бесід, диспутів, тренінгів, рольових ігор. Так роботою МКПпротягом звітного періоду здійснено 11 виїздів, залучено в рамках МКП 8 фахівців різних напрямків та 5 учнів-волонтерів. Було охоплено близько 2000 осіб учнівської молоді, громад сільських/селищних рад, осіб з числа сімей якіопинились в складних життєвих обставинах.
В рамках роботи Мобільного консультативного пункту соціальної роботи з метою проведення профілактично-просвітницької роботи районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється соціальнеінспектування сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, під час якого профілактично-роз’яснювальноюроботою охоплюється доросла частина населення району. Зараз в Місцевому Банку даних на обліку знаходиться 28 такихсімей (в них виховується 71 дитина).
З метою визначення рівня обізнаності молоді з питань впливу негативних явищ на здоров’я молодої людини та шляхипередачі ВІЛ-інфекції/СНІДу — центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилося опитування середучнівської молоді. За результатами опитування та проведеного анкетування «Оцінка рівня інформованості по проблеміВІЛ/СНІД», можна зробити такі висновки: молодь на 96 % обізнана з зазначеного питання, але кожен вважає, що його цяпроблема в майбутньому не торкнеться.
Безпека донорства.
З метою забезпечення безпеки донорської крові та ії компонентів стосовно наявності ВІЛ-інфекції/СНІДу в районіпроводиться перед- і після тестове консультування донорів крові та ії компонентів з метою виключення з їх числаосіб, що належать до груп ризику зараження ВІЛ-інфекцією.
Налагоджена робота по профілактиці ВІЛ-інфекції серед донорів. Вся донорська кров (100%) тестується на ВІЛ таВІЛ-асоційовані інфекції в Харківської обласної СНІД-лабораторії. Переливання нетестованих компонентів не проводиться. Завдяки базі донорів, до кровоздачі не допустилося 5 особи.
Профілактика вертикальної трансмісії.
Впроваджуються заходи з профілактики передачи ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Проводиться робота повиявленню ВІЛ-інфекції серед вагітних та дітей, які народжуються ВІЛ-інфікованими матерями. За 10 місяців 2011рокубуло обстежено одноразово 385 вагітних жінок, що становить 96%, які закінчили вагітність пологами. З ціллюпрофілактики всім ВІЛ-інфікованим вагітним проводилась АРТ-терапія за рахунок Харківського обласного центру поборотьбі зі СНІДом.
На 01.11.2011 року на обліку знаходиться 5 дітей, народжених такими жінками.
Діагностика, лікування, догляд і підтримка людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією.
Станом на 01.11.2011 року на диспансерному обліку кабінету інфекційних захворювань поліклініки комунальногозакладу охорони здоров’я центральної районної лікарні знаходяться 84 ВІЛ-інфікованих осіб, з яких 19 мешканцірайону, в тому числі 1 дитина (мешканка району). Діагноз «СНІД» встановлено 16 особам, в тому числі 1 дитині,відповідно мешканці району – 3 дорослі особи, 1 дитина.
Для виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію з 1991 року в районі працює лабораторія діагностики ВІЛ/СНІДу.
За 2011 рік лікарями Лозівської центральної районної лікарні було виявлено 17 ВІЛ-інфікованих осіб, що проживаютьна території району, з них 7 осіб взято на диспансерний облік.
Антиретровірусна терапія ВІЛ-інфікованим проводиться фахівцями Харківського обласного центру по боротьбі тапрофілактиці СНІДу. Станом на 01.11.2011 року на терапії знаходяться 15 осіб Лозівського району та 2 особи наантиретровірусної терапія в м.Київі.
За 10 місяців 2011 року лікарями поліклінічного відділення на ВІЛ-інфекцію/СНІД обстежено 5,3% жителів району відзагальної кількості.
На реалізацію заходів районної Програми забезпечення профілактики, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у 2011році передбачено 15400грн., які будуть використані у повному обсязі.
Директор районного центру
соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді І.В. Архарова