18 травня 2016 року о 10.00 в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся обласний навчальний семінар-практикум для голів районних рад, сільських, селищних, міських голів.
Семінар-практикум проводився за участі керівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, керівників департаментів Харківської обласної державної адміністрації та провідних експертів.
У програмі семінару було розглянуто такі питання:
— добровільне об’єднання — практичні питання формування спроможних територіальних громад;
— формування, наповнення та використання місцевих бюджетів в умовах фінансової децентралізації;
— антикорупційне законодавство — практичні аспекти запобігання корупції в органах місцевого самоврядування;
— залучення міжнародної технічної допомоги та участь територіальних громад області у проектах, конкурсах і грантах.
Президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голова обласної ради Сергій Чернов та директор департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Шаршов порушили питання, що дають територіальним громадам додаткові механізми розвитку, зокрема наголосили на важливості закону Про співробітництво громад.
На початку заходу Сергій Чернов зазначив: «За два роки після ухвалення Концепції про реформування місцевого самоврядування було прийнято низку законопроектів. Вони дають нам можливості, які не завжди використовуються громадами. Зокрема, Закону України Про співробітництво територіальних громад. Це простий і дієвий інструмент, завдяки якому громади можуть ефективно вирішувати спільні проблеми».
Сергій Шаршов у цьому руслі сказав про можливості громад: «Справді, навіть без об’єднання, на нинішньому етапі можна зробити чимало. Наприклад, громади можуть створювати спільні комунальні підприємства, пожежні частини, купувати сміттєвози. Показовий приклад Житомирської області. Спочатку кілька громад реалізували проект зі створення пожежної частини, а побачивши результат, громади ухвалили рішення про об’єднання. Наразі в Україні близько 100 прикладів співробітництва громад. Тож доцільно говорити про розвиток співробітництва громад і через призму реалізації певних програм».