ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХVІІІ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 26 грудня 2012 року м. Лозова
Про хід виконання Програми реформування
та розвитку житлово-комунального господарства
Лозівського району на 2009-2014 роки,
затвердженої рішенням районної ради
від 29 жовтня 2008 року (зі змінами)
Розглянувши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Лозівського району на 2009-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року (зі змінами), відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Інформацію „Про хід виконання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Лозівського району на 2009-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року (зі змінами)” взяти до відома (додається).
- Районній державній адміністрації спільно з сільськими, селищними радами вживати вичерпних заходів щодо виконання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Лозівського району на 2009-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року (XXVIII сесія V скликання), (зі змінами, внесеними рішенням районної ради від 21 жовтня 2009 року (XXVIII сесія V скликання)).
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку та екології (Ю.І.Пономаренко), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І. Нестєров
Інформація
«Про хід виконання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Лозівського району на 2009-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року (зі змінами)
В районі розроблена та діє Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства Лозівського району на 2009-2014 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року (зі змінами). Дана Програма розроблена насамперед для вжиття заходів з підвищення якості життя населення, яке мешкає в багатоповерховому житловому фонді комунальної власності територіальних громад району. Так, структура житлово-комунального господарства району складається з житлового фонду місцевих рад, який в загальній кількості налічує 95 багатоповерхових житлових будинка, котелень та теплових мереж, водопровідних та каналізаційних мереж, водопровідних та каналізаційних насосних станцій, каналізаційних очисних споруд. Обслуговують вказаний житловий фонд та інженерні мережі і споруди підприємства житлово-комунального господарства, які задля надання якісних комунальних послуг та проведення своєчасних поточних ремонтів на вказаних об’єктах мають бути економічно активними та плідно співпрацювати як з отримувачами послуг, так і з засновниками даних підприємств.
Для якісного та належного утримання вказаних споруд та інженерних мереж, які мають граничні терміни експлуатації, окрім поточних повинні виконуватися і капітальні ремонти та вживатися заходи з їх реконструкції шляхом втілення новітніх енергозберігаючих технологій, обсяги виконання яких викладені у розділах Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Лозівського району на 2008-2012 роки. Виконання цих заходів потребує значного фінансування. Тому, джерелами фінансування виконання завдань загальнодержавної та районної Програм реформування – є надходження коштів, в першу чергу, з державного бюджету, коштів місцевих бюджетів, коштів підприємств житлово-комунального господарства та інше. Враховуючи обмаль коштів в місцевих бюджетах, на підставі інформації, що надається органами місцевого самоврядування та згідно з Програмою реформування, райдержадміністрацією щороку розробляються та подаються у відповідні служби обласної державної адміністрації пропозиції щодо включення до Переліку об’єктів, які фінансуються з державного бюджету місцевим бюджетам, об’єктів житлово-комунального господарства Лозівського району на проведення їх капітальних ремонтів, технічного переоснащення та реконструкцій.
Так, районною Програмою реформування та розвитку житлово-комунального господарства на 2012 рік було передбачено виконання заходів з капітального ремонту об’єктів, в тому числі багатоповерхового житлового фонду та інженерних мереж і технічного переоснащення опалювального обладнання котелень, а саме:
-<span «times=»» new=»» roman»’=»»> подовження будівництва очисних споруд за технологією «Біоплато» в с. Єлизаветівка;
-<span «times=»» new=»» roman»’=»»> реконструкція мереж водопостачання з бурінням свердловини в сел. Орілька;
-<span «times=»» new=»» roman»’=»»> капітальний ремонт мереж водопостачання в селах Надеждівка та Федорівка;
-<span «times=»» new=»» roman»’=»»> заміна малоефективних котлів НІІСТУ-5 на високоефективні котли в котельнях смт Орілька, с. Єлизаветівка, с. Катеринівка ЗОШ та ЦРЛ, с Миколаївка;
-<span «times=»» new=»» roman»’=»»> виконання капітального ремонту багатоповерхового житлового фонду комунальної власності місцевих рад.
На превеликий жаль, необхідного та бажаного надходження коштів з бюджетів вищих рівнів не відбувається. Крім виділених у 2012 році згідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2012 року № 106 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» коштів на капітальний ремонт з упровадженням енергозберігаючих технологій будинків №1 та №1-а розташованих на мікрорайоні в смт. Краснопавлівка, будівництво підсилюючого газопроводу в смт Орілька та коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на подовження будівництва очисних споруд за технологією «Біоплато» в с. Єлизаветівка.
Крім вищенаведеного слід зазначити, що одним із завдань Програми реформування є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Так, на виконання Закону України та деяких інших законодавчих актів, в жовтні поточного року в селищі Орілька по вул. Шосейній, № 1, № 2 створено 2 ОСББ «Добробут-12», «Зоря-12», загальною площею 2014,3 м2. Насьогодні в районі діє 9 ОСББ, до складу яких входить 28 будинків, загальною площею 98,45 тис.м2. Робота щодо створення об’єднань продовжується.
Члени ОСББ отримали змогу самостійно керувати своїм будинком, приймати рішення щодо надходження та витрати коштів, визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту неподільного і загального майна, встановлювати розміри платежів, зборів і внесків членів об’єднання, укладати договори на управління та експлуатацію, обслуговування і ремонт майна, самостійно вибирати виконавців послуг з утримання житла і прибудинкової території, визначати черговість проведення поточних ремонтів, контролювати своєчасну сплату внесків та платежів, захищати права та представляти законні інтереси власників в органах державної влади і місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності тощо. Якщо в даний час квартплата від жителів надходить в ЖЕКи, то при створенні об’єднання – усі кошти будуть сконцентровані в їхньому будинку та використані тільки на його потреби. При цьому надходження та витрати коштів, їх цільове використання будуть прозорі.
Заступник голови
районної державної адміністрації М.М. Боболєв
Умбатов 23153