ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХVІІІ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 26 грудня 2012 року м. Лозова
Про хід виконання районної Програми
поводження з твердими побутовими
відходами на 2008-2014 роки,
затвердженої рішенням районної ради
від 29 жовтня 2008 року
Розглянувши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання районної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2008-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року (ХХVІІІ сесія V скликання), відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А:
- Інформацію „Про хід виконання районної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2008-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року” взяти до відома (додається).
- Районній державній адміністрації спільно з сільськими, селищними радами вживати вичерпних заходів щодо виконання районної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2008-2014 роки.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку та екології (Ю.І.Пономаренко), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І. Нестєров
Інформація
«Про хід виконання програми поводження з твердими побутовими відходами на 2008-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року»
В районі розроблена та діє Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2008-2014 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 29 жовтня 2008 року.
Основною метою Програми є подальший розвиток системи санітарного очищення території Лозівського району, забезпечення повного збирання, своєчасного знешкодження і видалення ТПВ, зниження шкідливого впливу місць захоронення ТПВ на навколишнє природне середовище; удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами на всіх рівнях; концентрація фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів для вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами та інше.
Дана програма включає в себе комплекс заходів, спрямованих на будівництво нових полігонів ТПВ, придбання контейнерів та сміттєвозів, легалізацію діючих звалищ ТПВ, експлуатація яких продовжується, ліквідацію несанкціонованих звалищ на території сіл та селищ району. Джерелами фінансування заходів визначено:
— державний бюджет, обласний фонд охорони навколишнього
природного середовища (на розробку проектно-кошторисної документації, фінансування будівництва нових полігонів, придбання сміттєвозів та іншої техніки);
— районний та місцеві бюджети.
Програмою поводження з твердими побутовими відходами на 2012 рік передбачено придбання контейнерів для побутових відходів, бульдозерів та сміттєвозів. Відповідні запити були своєчасно підготовлені та надані до обласних служб для виділення коштів на їх придбання. На превеликий жаль, необхідного надходження коштів з бюджетів вищих рівнів не відбувається. Так в поточному році за рахунок коштів Смирнівської сільської ради придбано 10 контейнерів для збирання твердих побутових відходів. На сьогодні, в районі налічується 47 контейнерів для збирання відходів. За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища вищевказаною Програмою передбачена розробка проектно-кошторисної документації на будівництво полігонів твердих побутових відходів в селищах Краснопавлівка та Орілька. Програмою також передбачено придбання сміттєвозів у наступні населені пункти: с.Єлизаветівка, с.Смирнівка та в селище Орілька. По даним заходам, за період дії Програми, щороку готуються відповідні запити та надаються до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області для фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища робіт по їх виконанню. Нажаль відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2012 року № 106 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» кошти передбачені лише на придбання сміттєвозу (КО-413) потужністю 7,5 м.куб. для територіальної громади Орільської селищної ради в сумі 288,42 тис.грн.
Крім того, необхідно відмітити, що з метою легалізації діючого звалища ТПВ комунальне підприємство «Тепловодосервіс» отримало дозвіл та замовило розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки неподалік від с. Нижня Краснопавлівка під розміщення полігону ТПВ. В даний час розроблена документація знаходиться на перевірці в центрі ДЗК в Харківській області.
Поруч з цим слід зазначити, що органами місцевого самоврядування в поточному році проведена певна робота. Так, задля приведення територій сільських, селищних рад до належного санітарно-екологічного стану і естетичного вигляду, сільськими, селищними радами були розроблені відповідні заходи та проведено закріплення територій за підприємствами, організаціями та установами всіх форм власності. Розроблені та затверджені Правила благоустрою населених пунктів. Крім того, виконкомами сільських, селищних рад розроблені та затверджені графіки і схеми санітарного очищення населених пунктів. В межах кожної територіальної громади району визначені місця під розміщення ТПВ.
На договірних засадах, фізичні і юридичні особи надають та в подальшому будуть надавати послуги з вивезення твердих побутових відходів з територій населених пунктів, згідно з розробленими та затвердженими графіками. Графіки вивезення ТПВ від житлової забудови населених пунктів доведені до відому мешканців.
Заступник голови
районної державної адміністрації М.М. Боболєв