ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХІХ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 20 березня 2013 року м. Лозова
Про виконання Програми впровадження
профільного навчання в закладах освіти
Лозівського району на 2008-2012 роки,
затвердженої рішенням районної ради
від 02 квітня 2008 року
Заслухавши інформацію про виконання Програми впровадження профільного навчання в закладах освіти Лозівського району на 2008-2012 роки, затвердженої рішенням районної ради від 02 квітня 2008 року, на підставі ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А :
- Інформацію про виконання Програми впровадження профільного навчання в закладах освіти Лозівського району на 2008-2012 роки, затвердженої рішенням районної ради від 02 квітня 2008 року (ХХІІ сесія V скликання), взяти до відома (додається).
- Програму, зазначену у пункті першому даного рішення, зняти з контролю.
Голова районної ради І.Нестєров
Матеріали на сесію
Лозівської районної ради
від 20 березня 2013 р.
Про виконання Програми «Впровадження профільного навчання в закладах освіти Лозівського району на 2008-2012 роки»
Районна Програма впровадження профільного навчання в закладах освіти Лозівського району на 2008-2012 роки, затверджена рішенням районної ради від 2 квітня 2008 року (ХХІІ сесія V скликання) розроблена у відповідності до Закону України «Про загальну середню освіту», Концепції профільного навчання в старшій загальноосвітній школі, постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 р. N 1717 «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання», Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002 р. N347/2002.
Виконання заходів Програми було спрямовано на реалізацію стратегії Національної доктрини розвитку освіти із забезпечення рівного доступу до якісної освіти, положень Концепції загальної середньої освіти щодо переорієнтації навчально-виховного процесу на особистість дитини та переведення школи III ступеня на профільне навчання.
Мета Програми:
Забезпечення можливостей для рівного доступу учнівської молоді до якісної освіти, створення умов для задоволення освітніх запитів громадян у відповідності до їх здібностей, нахилів, соціально-економічних особливостей регіону, суспільних потреб; надання освітніх послуг для здобуття загальноосвітньої профільної та початкової допрофільної підготовки створення середовища для професійного самовизначення, набуття учнями навичок самостійної науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності, розвитку інтелектуальних, творчих, моральних, фізичних, соціальних якостей, прагнення до самоосвіти, самовдосконалення.
Кількість дітей, охоплених навчанням у профільних класах складає близько 65 % (67,4 середній показник по області) від загальної кількості учнів 10-11 класів.
Відділом освіти розроблено план заходів щодо удосконалення змісту діяльності навчальних закладів зокрема шляхом організації роботи освітніх округів, шкільних округів з профільним навчанням. В районі заплановано створити 3 шкільних округи:
1.Орільський аграрно-технологічний ліцей (базовий заклад);
2.Краснопавлівський багатопрофільний ліцей (базовий заклад);
3.Катеринівська ЗОШ (базовий заклад);
Систематично оновлюється та опрацьовується нормативно-правова база, статути навчальних закладів району приведено у відповідність до чинних нормативно-правових документів, з метою відображення в них форм організації профільного навчання.
Організовано роботу профільних класів в загальноосвітніх закладах. Посилено взаємозв’язок загальноосвітніх навчальних закладів з позашкільними закладами, міжшкільним навчально-виробничим комбінатом з питань здійснення професійної, до профільної та профільної підготовки учнів. Досвід роботи РМНВК був представлений на обласному семінарі керівників міжшкільних навчально-виробничих комбінатів за темою: «Змістовні та організаційні аспекти професійної орієнтації та професійної підготовки учнів в умовах РМНВК.
Проводяться змістовно-іміджеві заходи з учнями та педагогами. Кожного року у вересні та квітні спільно з Районним центром зайнятості проводяться «Ярмарки вакансій». На яких відбуваються зустрічі учнів 9-11 класів з представниками підприємств та навчальних закладів району та області І-ІVакредитації.
Заклади освіти з окремих предметів забезпечені електронними засобами навчального призначення для профільного навчання. В районі діє 3 авторські програми профільних спецкурсів (Калязіна Г.Г «Біологія, екологія і організм людини»; Євсюченко Л.В. «Ґрунтознавство»; Писаренко О.М. «Безпека харчування»).
Поступово збільшується кількість шкіл, в яких організовано до профільну підготовку. Проводиться діагностика готовності учнів до профільного навчання, виявлення здібностей, нахилів та професійних інтересів учнів.
Значне місце в організації навчально-виховного процесу зайняли сучасні педагогічні технології. Найбільш застосовуваними з них є інформаційно-комунікаційні технології, методики особистісно орієнтованого навчання, інтерактивні технології. Ведеться робота щодо вивчення, узагальнення та розповсюдження кращого педагогічного досвіду навчальних закладів з питань проведення профільного навчання.
Серйозна увага приділяється організації роботи зі здібними й обдарованими учнями, підвищенню результативності їхньої участі у учнівських олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідних робіт МАН.
Підвищився рівень оснащення навчальних кабінетів, що застосовуються для організації профільного навчання. Так у Краснопавлівському багатопрофільному ліцеї повністю обладнаний кабінет біології, а у Орільському аграрно-технологічному ліцеї – кабінет хімії.
Заступник голови Лозівської
райдержадміністрації М. М. Боболєв
Терехов О.О.