ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХІХ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 20 березня 2013 року м. Лозова
Про виконання районної програми „Вчитель”
на 2003-2012 роки, затвердженої рішенням
районної ради від 27 грудня 2002 року
Заслухавши інформацію про виконання районної програми „Вчитель” на 2003-2012 роки, затвердженої рішенням районної ради від 27 грудня 2002 року, на підставі ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А :
- Інформацію про виконання районної програми „Вчитель” на 2003-2012 роки, затвердженої рішенням районної ради від 27 грудня 2002 року (VІ сесія IV скликання), взяти до відома (додається).
- Програму, зазначену у пункті першому даного рішення, зняти з контролю.
Голова районної ради І.Нестєров
Матеріали на сесію
Лозівської районної ради
від 20 березня 2013 р.
Про виконання районної програми «Вчитель»
на 2003-2012 роки станом на 01.01.2013 р.
Районна програма «Вчитель», розроблена на період з 2003 по 2012 роки розроблена з метою визначення перспективних заходів щодо реалізації основних напрямків модернізації системи освіти, забезпечення економічних і соціальних гарантій професійної самореалізації працівників та утвердження їх високого соціального статусу в суспільстві.
Досягнення мети передбачалося шляхом вирішення наступних завдань:
— оптимізація кадрового забезпечення навчальних закладів;
— підвищення професійної компетентності педпрацівників;
-оновлення змісту і форм професійної діяльності, забезпечення інформатизації та комп’ютеризації умов праці педагогічних
працівників;
— підвищення ролі вчителя у формуванні громадянського суспільства;
— удосконалення післядипломної освіти;
— підвищення соціально-економічного і фінансового забезпечення професійної діяльності педагогічних працівників.
У навчальних закладах всіх типів Лозівського району працює 521 педагогічних працівника. З них мають вищупедагогічну освіту 415. Мають середню спеціальну освіту 55 чоловіки, базову вищу – 16 чол. Це переважно вчителі, які викладають у початковій школі, та вихователі ДНЗ.
Станом на 01.01.2013:
— у загальноосвітніх закладах – 417;
— у дошкільних закладах НВК – 72, ДНЗ – 7;
— у позашкільних закладах – 23;
Якісний склад педагогів ЗНЗ району такий:
51 вчителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
130 – «спеціаліст І категорії»;
86 – «спеціаліст II категорії»;
150 — кваліфікаційну категорію «спеціаліст».
Педагогічне звання «Старший вчитель» присвоєно 20 педагогам, а «Вчитель – методист» — 8. В закладах освіти працює 21 вчитель, які мають звання «Відмінник освіти України», 2 — «Заслужений вчитель України». Підсумки атестації свідчать про те, що в районі зросла кількість вчителів з кваліфікаційною категорією «Спеціаліст вищої категорії».
У відповідності до основних заходів щодо виконання районної програми «Вчитель» відділом освіти розроблена та постійно вдосконалюється модель довгострокового прогнозування потреби у педагогічних кадрах.Налагоджено тісний зв’язок з районним центром зайнятості населення, забезпечено оперативне інформування РЦЗН про наявні в закладах освіти вакансії. Проводиться робота з учнями-випускниками навчальних закладів району щодо націлення їх до вступу у вищі навчальні заклади педагогічного спрямування. За останні роки широко впроваджується практика заключення тристоронніх угод між ВНЗ, РВО та випускником, які передбачають повернення вже дипломованих фахівців після закінчення навчання до шкіл району. Щорічно зростає кількість укладання тристоронніх угод. Так, в 2012 році така тристороння угода укладена з 3 випускниками ВНЗ. Цільові направлення отримали 2 дітей. З них вступило до ВНЗ — 2. Відділом освіти створено умови для проходження переддипломної практики випускників педагогічних ВНЗ на базах шкіл району.
3 метою приведення якісного складу педагогічних працівників у відповідність до вимог, які являються вирішальними в процесі модернізації освітньої галузі розроблено потребу у педагогічних працівниках для закладів освіти. Щорокупроводиться її корекція, зумовлена плинністю педагогічних кадрів. У відповідності до потреби та на основі аналізу кадрового складу педагогів вироблено стратегію щодо забезпечення навчальних закладів фахівцями з вищою освітою шляхом співпраці з вищими навчальними закладами, створення умов для здобуття вчителів, які мають середню спеціальну освіту вищої освіти.
Кожного року вчителі беруть участь у Всеукраїнських семінарах, конкурсах, творчих зустрічах, підтверджуючи свій кваліфікаційний рівень.
З метою висвітлення в засобах масової інформації та періодичній пресі результатів своєї діяльності педагоги Лозівського району активно друкувалися в фахових журналах.
На кінець 2011-2012 навчального року банк даних вчителів, що надрукували свої матеріали налічує 14 чоловік.
Щорічно в районі проводиться І етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» з метою стимулювання активної участі вчителів у становленні і розвитку національної системи освіти, популяризації кращих педагогічних здобутків. Конкурс проводиться за номінаціями, які визначаються Міністерством освіти і науки України.
З метою популяризації власного педагогічного досвіду вчителі району беруть участь в обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій. Так, за підсумками XІХ обласної виставки-презентації педагогічних ідей та технологій 8 педагогів району стали її дипломантами.
Щороку навчальні заклади беруть участь в обласній тематичній виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХІХ століття».
Ще однією умовою ефективної реалізації процесів інформатизації в освіті є використання в роботі вчителів електронних засобів навчального призначення.
В роботі щодо підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників відділ освіти активно співпрацює з КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». Станом на 01.01.2013 р. підвищили свій кваліфікаційний рівень при КВНЗ «ХАНО» 167 педагогічних працівника.
Педагогічні працівники району є учасниками постійно діючого навчально-методичного семінару для кадрового резерву на посади директорів загальноосвітніх навчальних закладів.
Щорічно оновлюється електронна база даних постійно діючого семінару «Освіта Харківщини», яка містить інформацію про педагогів всіх закладів і установ освіти району. Створена база даних є засобом модернізації роботи шляхом впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в дану роботу.
Заступник голови
райдержадміністрації М.М. Боболєв
Терехов О.О.