ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХІХ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 20 березня 2013 року м. Лозова
Про затвердження Програми
розвитку освіти Лозівського
району на 2013-2015 роки
Розглянувши проект Програми розвитку освіти в Лозівському районі на 2013-2015 роки, розроблений Лозівською районною державною адміністрацією, на підставі ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А:
- Затвердити Програму розвитку освіти в Лозівському районі на 2013-2015 роки (додається).
- Районній державній адміністрації щорічно при формуванні проекту районного бюджету передбачати кошти на фінансування зазначеної Програми, виходячи з реальних можливостей районного бюджету.
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії районної ради з гуманітарних питань та соціально-культурного розвитку (О.О.Терехов), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І. Нестєров
Затверджено
рішення районної ради
від 20 березня 2013 року
(ХХІХ сесія VІ скликання)
ПРОГРАМА
РОЗВИТКУ ОСВІТИ ЛОЗІВСЬКОГО РАЙОНУ
на 2013 – 2015 РОКИ
ВСТУП
Програма розвитку освіти Лозівського району на 2013-2015 роки (далі Програма) є механізмом для сталого розвитку освіти в районі.Підставами для розробки Програми є:Конституція України;Закон України «Про освіту»;Закон України «Про дошкільну освіту»;Закон України «Про загальну середню освіту»;Закон України «Про позашкільну освіту»;Указ Президента України від 04.07.2005 року № 1013/2005 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні»;Указ Президента України від 20.03.2008 року № 244/2008 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні»;Указ Президента України від 30.09.2010 року № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні»;Національна стратегія розвитку освіти в Україні на 2012–2021 роки.Програма містить чітко визначену мету, завдання, цілі, пріоритетні напрямки, має фінансове забезпечення.Розроблення комплексу заходів та узгодження їх в рамках єдиної Програми має на меті забезпечення розвитку освітянської галузі району як процесу гармонізації продуктивних сил освітян, спрямованих на виховання особистості, здатної до збереження та накопичення знань світового рівня, наступної реалізації власного соціотворчого потенціалу у практиці гуманістичної за змістом моральної дії. Реалізація Програми передбачає поетапне відтворення соціально-психологічної рівноваги, забезпечення балансу між потребами територіальної громади щодо якісного рівня обов’язкової освіти, духовного потенціалу нації, сучасних технологічних досягнень.
Програма визначає концептуально головну мету і завдання розвитку освіти на період 2013-2015 років, конкретизує шляхи, механізми, терміни та перелік основних заходів з реалізації стратегічних завдань, їх виконавців, прогнозовані обсяги фінансового забезпечення виконання. Програма має відкритий характер і може доповнюватися (змінюватися) в установленому чинним законодавством порядку в разі, коли в період її виконання відбуватимуться суттєві зміни в законодавстві України про освіту, державній освітній політиці, в реальній соціально-економічній ситуації в регіоні, що вимагатимуть відповідного безпосереднього реагування системи освіти району. Програма передбачає взаємодію з діючими регіональними програмами з питань освіти, дитинства, молоді і спорту та ін.
І. Характеристика
Програми розвитку освіти Лозівського району на 2013-2015 роки
1. | Повна назва програми | Програма розвитку освіти Лозівського району на 2013-2015 роки(далі – Програма). |
2. | Дата затвердження Програми (найменування і номер відповідного рішення) | Рішення районної ради від ________________ 2013 року «Про затвердження Програми розвитку освіти Лозівського району на 2013-2015 роки» (___ сесія VІ скликання). |
3. | Головний розробник Програми | Відділ освіти районної державної адміністрації |
4. | Мета Програми
|
Розвиток системи дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Лозівського району відповідно до потреб та запитів населення з метою надання доступної якісної освіти, яка забезпечує повноцінний розвиток кожної дитини і її успішну інтеграцію в українське суспільство та європейську спільноту. |
5. | Перелік пріоритетних завдань Програми
|
|
6. | Очікувані кінцеві результати від реалізації Програми в динаміці змін цільових показників | Виконання заходів Програми дасть змогу забезпечити умови для розвитку доступної та якісної системи освіти Лозівського району відповідно до вимог суспільства,
запитів особистості та потреб держави. |
7. | Терміни та етапи реалізації Програми | 2013 – 2015 роки |
8. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми | 6137,38 тис. грн. |
9. | Система організації контролю за виконанням Програми | Координацію виконання заходів, передбачених Програмою, здійснює відділ освіти райдержадміністрації. Контроль за виконанням Програми здійснює районна рада. |
ІІ. Стан і аналіз освіти в Лозівському районі.
У Лозівському районі пріоритетним є забезпечення розвитку неперервної системи дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти для забезпечення рівного доступу громадян району до здобуття якісної освіти також оптимізація мережі освітніх установ району; здійснення заходів щодо створення можливостей постійного інтелектуального і духовного самовдосконалення особистості та формування свідомих активних громадян України, соціального захисту всіх учасників навчально-виховного процесу.
Система освіти району, віддзеркалюючи соціально-економічні запити регіону в ситуації високого динамізму змін у суспільстві, глобалізаційних процесів, інтенсивного зростання високотехнологічних комунікацій і виробництв, людської географічної та економічної мобільності, кризових явищ, що гостро позначаються на якості життя населення району, перебуває у стані постійного пошуку шляхів актуального, прогнозованого, випереджального реагування в умовах регіону на виклики часу.
Це вимагає відповідного програмно-цільового забезпечення ефективності і результату окресленого пошуку, створення в регіоні освітнього середовища, що, задовольняючи запити в якісній освіті населення Лозівського району, водночас інтегруватиметься в єдиний державний освітній простір, відповідатиме міжнародним критеріям освіти.
Основним ціннісним виміром якості сучасної освіти в регіоні повинні стати можливості тих, хто її здобув, мати такий рівень інформованості, умотивованості до власного розвитку і постійної освіти, здатності творчо мислити, громадянської активності і відповідальності, мобільності, гнучкості, щоб успішно будувати власне життя і ефективно діяти в глобальному середовищі, вносити свідомий вклад у піднесення конкурентноздатності країни в європейському і світовому просторі. Створення і розвиток умов доступності для населення регіону зазначеної якості освіти є гострою сьогоденною і стратегічною потребою.
Виважена та гнучка регіональна освітня політика як конкретизація освітньої політики держави на місцевому рівні може успішно реалізуватися через програму розвитку освіти, що своєю спрямованістю і змістом відповідає районним економічним, соціокультурним умовам і перспективам їх розвитку.
ІІІ. Мета Програми та основні завдання.
Забезпечення умов рівної доступності для населення району до сучасної повноцінної, якісної освіти, яка відповідає актуальним і перспективним запитам особистості, суспільства і держави, міжнародним критеріям. Пріоритетними завданнями досягнення мети Програми є:
- Забезпечення для населення державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку; безоплатності повної загальної середньої освіти в межах державних стандартів.
- Досягнення нової сучасної якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти з варіативною соціальною адресністю умов її здобуття відповідно до запитів та можливостей споживачів освітніх послуг; максимальне наближення навчання і виховання кожного учня, вихованця до їх сутності, здібностей та особливостей.
- Розвиток освіти як відкритої, демократичної системи на основі розподілу відповідальності між суб‘єктами освітньої політики, досягнення балансу й актуалізації механізмів державно-громадського управління та піднесення ролі всіх учасників освітнього процесу: тих, хто вчиться, педагогів, батьків, керівників навчально-виховних закладів.
- Забезпечення умов здобуття освіти в умовах, що гарантують здоров‘я, захист прав особистості вихованців, учнів в освітньому процесі, їх психологічну і фізичну безпеку.
- Досягнення якісних змін інформаційних потоків та комунікацій в усіх ланках системи освіти, в освітньому процесі та в управлінні; застосування сучасних технологій створення баз даних про освіту та освітні середовища, оперативного збору, обробки і обміну інформацією.
- Піднесення соціального статусу і професіоналізму педагогічних працівників.
- Створення умов для зростання самостійності навчально-виховних закладів; забезпечення прозорості фінансування сфери освіти; розробка регіональних цільових індикаторів та показників якості освіти для здійснення системного моніторингу стану вирішення ключових завдань розвитку освіти та визначення їх впливу на соціально-економічний розвиток регіону.
- IV. Фінансове забезпечення Програми.
Фінансування заходів Програми буде здійснюватися за рахунок обласного бюджету, районного бюджету та за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Координатором роботи щодо виконання заходів Програми та головним розпорядником коштів районного бюджету, що передбачаються на реалізацію вищезазначених заходів, є відділ освіти Лозівської районної державної адміністрації.
Контроль за виконанням Програми покладається на постійні комісії районної ради з питань бюджету та спільної власності територіальних громад і з гуманітарних питань та соціально-культурного розвитку.
- V. Очікувані результати.
- Досягнення мети та цілей Програми шляхом консолідації зусиль відділу освіти, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, установ і організацій.
- Завдяки забезпеченню організаційно-педагогічними, науково-методичними і змістовними передумовами для розвитку освіти в районі, спрямованих на ефективність систем навчально-виховної, організаційно-масової, методичної та просвітницької роботи навчальних закладів району.
- Підвищення рівня освіти району, основними характеристиками якої є компетентнісна спрямованість навчально-виховної роботи, зорієнтованість на виховання здорової, інтелектуально та творчо розвинутої, духовно багатої особистості з активною громадянською позицією
- Удосконалення матеріально-технічної бази закладів освіти.
- Підвищення рівня професійної компетентності у визначенні методів, форм, засобів, технологій навчання і виховання.
- VI. Основні заходи щодо реалізації Програми розвитку освіти Лозівського району на 2013 – 2015 роки
З метою забезпечення рівного доступу всіх дітей району до якісної освіти та створення сприятливих умов навчання і виховання в навчальних закладах району, дотримання санітарно-гігієнічних вимог їх функціонування, зміцнення навчально-матеріальної бази шкіл та ДНЗ визначені напрями та заходи Програми розвитку освіти Лозівського району на 2013-2015 роки.
6.1. Заходи щодо розвитку мережі навчальних закладів району.
Цілі: загальна середня освіта як найтриваліша і обов’язкова складова безперервної освіти вимагає радикальних змін, а саме: якісний розвиток варіативної мережі загальної середньої освіти, реструктуризація її інфраструктури, форм навчання (у т.ч. дистанційного) у напрямі створення умов рівного доступу для мешканців району; індивідуалізація та диференціація навчання, переходу на особистісно орієнтовані педагогічні технології; забезпечення у старшій школі профільності навчання; забезпечення наступності навчального змісту і вимог між початковою та основною школою, між основною та старшою школою, загальноосвітньою підготовкою та вимогами професійно-технічної та вищої освіти;забезпечення впровадження Державних стандартів освіти; якісне оновлення бібліотечних фондів загальноосвітніх навчальних закладів району; перетворення шкільних бібліотек у бібліотечно-інформаційні медіацентри, які б відповідали потребам інформаційно-бібліографічного обслуговування всіх учасників навчально-виховного процесу.
Мета: загальна спрямованість модернізації освіти району полягає у необхідності привести її у відповідність з європейськими стандартами, потребами сучасного життя, цілеспрямовано орієнтувати на задоволення запитів жителів району щодо якісної та доступної освіти;піднесення ролі загальної середньої освіти в здатності молодого покоління, що її здобуло, повноцінно жити і бути успішним у новому світі, адекватно реагувати на зміни, постійно самовдосконалюватися; забезпечення рівного доступу до здобуття якісної загальноосвітньої профільної та допрофесійної підготовки учнівської молоді; виявлення та розвиток професійних інтересів учнів; реалізація ідей неперервної освіти впродовж життя.
Очікувані результати: оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до потреб населення; забезпечення стабільного функціонування закладів освіти та якісного надання освітніх послуг; удосконалення організації навчально-виховного процесу відповідно до загальнолюдських цінностей, сучасних умов та науково-технічних досягнень; впровадження нових моделей профільного та допрофільного навчання; створення умов для вибору учнями профілю навчання згідно з їхніми інтересами; забезпечення оснащення кабінетів для профільного навчання старшокласників;створення єдиного освітнього простору на основі наступності та інтеграції змісту загальної середньої і позашкільної освіти; наявність в кожному загальноосвітньому навчальному закладі бібліотечно-інформаційного медіацентру.
Розвиток мережі навчальних закладів району | |||||||
№ з/п | Зміст заходів | Відповідальний за виконання | Терміни виконання | Орієнтовні обсяги фінансування
(тис. грн.) |
Примітки | ||
Державний, облас-ний бюджети | Районний бюд-жет | Позабюд-жетні кош-ти | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
1 | Проводити аналіз мережі навчальних закладів району з метою визначення відповідності рівня їх діяльності по забезпеченню якісними освітніми послугами населення. Надавати пропозиції щодо удосконалення мережі до районної ради. | Відділ освіти РДА | Щороку до 30.04 | ||||
2 | Забезпечити реалізацію планів створення в районі освітніх округів | Відділ освіти РДА | Протягом терміну дії програми | ||||
3 | Організувати проведення зборів місцевих громад з питань функціонування навчальних закладів району | Районна державна адміністра-ція, відділ освіти РДА | Квітень-травень 2013 року (надалі за потребою) | ||||
4 | Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення району з питань функціонування освітньої галузі та якості надання освітніх послуг (в тому числі через засоби масової інформації) | Відділ освіти РДА, Лозівська радіокомпа-нія, міськрайон-на газета «Голос Лозівщини» | Постійно | ||||
5 | Вносити пропозиції до районної ради щодо планів якісної оптимізації мережі навчальних закладів з урахуванням соціально-економічного становища в регіоні, демографічної ситуації, ефективності функціонування навчальних закладів | Районна державна адміністра-ція, відділ освіти РДА | Щороку до 30.04. |
6.2. Заходи щодо забезпечення якості дошкільної освіти району
Цілі: задоволення потреб та інтересів громадян Лозівського району у дошкільній освіт, забезпечення сприятливих умов для становлення особистості дитини, її психологічного здоров’я, морального та інтелектуального розвитку, збереження достатньої мережі для задоволення потреб населення.
Мета: збільшення охоплення дітей дошкільною освітою, забезпечення діяльності дошкільних навчальних закладів у відповідності до вимог нормативно-правових документів.
Очікувані результати: соціальна адаптація дітей дошкільного віку, впорядкування мережі дошкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності відповідно до потреб населення, запровадження економічно-доцільних організаційних форм дошкільної освіти, вдосконалення підготовки педагогічних кадрів для дошкільної освіти відповідно до сучасних потреб.
Дошкільна освіта району | |||||||
№ з/п | Зміст заходів | Відповідальний за виконання | Терміни виконання | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Примітки | ||
Державний, облас-ний бюджети | Район-ний бюджет | Позабюджетні кошти | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
1 | Проводити аналіз банків даних на дітей дошкільного віку з метою виявлення дітей, які не охоплені дошкільною освітою | Відділ освіти РДА | Щороку серпень, грудень | ||||
2 | Проаналізувати можливість використання приміщень навчальних закладів або інших приміщень для організації в них роботи дошкільних груп. Надавати пропозиції до районної ради. | Відділ освіти РДА | Щороку до 31.05 | ||||
3 | Забезпечити 100% охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою на базі дошкільних навчальних закладах
|
Відділ освіти РДА, керівники дошкільних навчальних закладів,
навчально-виховних комплексів району
|
Постій-но
|
||||
4 | Сприяти усуненню перевантаження та ліквідації черг щодо влаштування дітей у ДНЗ за рахунок використання наявних приміщень за призначенням
|
Відділ освіти РДА, керівники дошкільних навчальних закладів,
навчально-виховних комплексів району |
Постійно
|
||||
5 | Організувати роботу щодо здійснення відповідно до ст. 19 Закону України «Про дошкільну освіту» обліку дітей дошкільного віку по кожному населеному пункту | Відділ освіти РДА, сільські та селищні голови
|
Щороку травень – вересень | ||||
6 | Створити умови для проведення обов’язкових семінарів з питань розвитку дітей старшого дошкільного віку за програмою «Впевнений старт». | Відділ освіти РДА | За окремим планом відділу освіти | ||||
7 | Організувати на базі працюючих дошкільних закладів центрів для батьків, діти яких не охоплені суспільною дошкільною освітою | Відділ освіти РДА | До 01.03.
2013 |
||||
8 | Розширити інформаційне поле щодо проведення педагогізації знань батьків шляхом цільового використання каналів місцевих засобів масової інформації | Відділ освіти РДА, Лозівська радіокомпа-нія, міськрайон-на газета «Голос Лозівщини» | Постій-но | ||||
9
|
Сприяти забезпеченню в кожному ДНЗ наявності груп з різним режимом роботи відповідно до потреб населення | Відділ освіти РДА,
органи місцевого самоврядування району |
Постій-но
(за потре-бою) |
||||
10 | Відповідно до потреби населення передбачити формування мережі груп в ДНЗ з короткотривалим перебуванням дітей
|
Відділ освіти РДА, керівники дошкільних навчальних закладів ,
навчально-виховних комплексів району |
Постійно (за потре-бою)
|
||||
11 | Здійснювати профорієнтаційну роботу в ЗНЗ щодо пропагуван-ня вибору педагогічних професій дошкільного спрямування | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
12
|
Проводити моніторинг якості надання освітніх послуг дошкільними навчальними закладам | Відділ освіти РДА
|
Щороку
|
||||
13 | Сприяти забезпеченню ДНЗ методичною літературою, періодичними виданнями, дидактичним матеріалом, засобами навчання та виховання
|
Відділ освіти РДА,
керівники дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів району |
2013
|
10,000
|
|||
2014 | 10,000 | ||||||
2015 | 10,000 | ||||||
14 | Проводити інвентари-зацію дитячих меблів, навчальних посібників, іграшок, спортивного обладнання у кожному закладі | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
15 | Вживати заходів щодо осучаснення розвивального середовища ДНЗ, ігрового обладнання, меблів для відновлення роботи вікових груп та максимального охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою. | Відділ освіти РДА,
керівники дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів району |
2013 | 15,000 | |||
2014 | 15,000 | ||||||
2015 | 15,000 | ||||||
16 | Проведення змістово-іміджевих заходів для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, організація участі у конкурсі «Вихователь року». | Відділ освіти РДА | 2013 | 1,000 | 0,500 | ||
2014 | 1,000 | 0,500 | |||||
2015 | 1,000 | 0,500 |
6.3. Заходи щодо забезпечення повноти та якості загальної середньої освіти району.
Цілі: підвищення авторитету і значущості повної загальної середньої освіти серед учнівської та батьківської громадськості, розширення обсягів охоплення населення району загальною середньою освітою, розвиток професіоналізму, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, забезпечення готовності педагогів до роботи в умовах інноваційного розвиту освіти.
Мета: модернізація системи освіти, підвищення якості освіти, її інноваційний розвиток, забезпечення рівного доступу кожного громадянина до здобуття якісної освіти, удосконалення механізму управління, соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.
Очікувані результати: збереження та розширення мережі закладів нового типу з урахуванням освітніх запитів і потреб жителів району, індивідуалізація та диференціація навчання, переходу на особистісно орієнтовані педагогічні технології; забезпечення у старшій школі профільності навчання; забезпечення наступності навчального змісту і вимог між початковою та основною школою, між основною та старшою школою, загальноосвітньою підготовкою та вимогами професійно-технічної та вищої освіти;забезпечення впровадження Державних стандартів освіти.
Загальна середня освіта району
|
|||||||||||
№ з/п | Зміст заходів | Відповідальний за виконан-ня | Терміни виконання | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Приміт-ки | ||||||
Державний, облас-ний бюдже-ти | Район-ний бюджет | Позабюджетні кошти | |||||||||
1 | Забезпечити стовідсоткове охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | Щороку | ||||||||
2 | Налагодити організоване регулярне підвезення учнів, що його потребують, до навчальних закладів. Забезпечити виконання заходів районної програми «Шкільний автобус» на 2011 – 2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 24.12.2010(ІІІ сесія VІ скликання) | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | Щороку | ||||||||
3 | Забезпечити повне охоплення безкоштовним гарячим харчуванням учнів 1-4 класів, дітей пільгових категорій | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | 2013 | 776,4 | |||||||
2014 | 778,8 | ||||||||||
2015 | 780,6 | ||||||||||
4 | Забезпечити впровадження у варіативну складову робочих навчальних планів історичних, екологічних, куль-турологічних курсів (зокрема, «харківки-нознавство», «Історія релігії», «Енергоспо-живання» тощо) | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | Щороку | ||||||||
5 | Забезпечити підготовку та організацію участі у пробному та сертифікованому зовнішньому незалежному оцінюванні навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||||||
6 | Сприяти забезпеченню загальноосвітніх навчальних закладів методичною літературою, періодичними виданнями, дидактичним матеріалом, засобами навчання та виховання
|
Відділ освіти РДА,
керівники загально-освітніх навчаль-них закладів, навчально-виховних комплексів району |
2013 | 80,000 | |||||||
2014 | 80,000 | ||||||||||
2015 | 80,000 |
6.4. Заходи щодо забезпечення якісної позашкільної освіти району.
Цілі: створення умов для доступності до якісної позашкільної освіти, забезпечення модернізації навчальної, матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, оснащення їх сучасним обладнанням.
Мета: вдосконалення позашкільної освіти шляхом надання підтримки та забезпечення розвитку створення додаткових можливостей для духовного, інтелектуального та фізичного розвитку осіб, які бажають здобути якісну позашкільну освіту.
Очікувані результати: удосконалення та розвиток мережі дошкільних навчальних закладів, зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, збільшення кількості залучених до здобуття позашкільної освіти дітей з метою задоволення їх освітньо-культурних потреб, а також потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації.
Позашкільна освіта району
|
|||||||
№ з/п | Зміст заходів | Відповідальний за виконання | Терміни виконання | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Примітки | ||
Держав-ний, обласний бюджети | Районний бюд-жет | Позабюджетні кошти | |||||
1 | Проводити аналіз стану функціонування позашкільних навчальних закладів з метою визначення передумов для розширення мережі навчальних закладів, мережі гуртків на базі діючих позашкільних навчальних закладів. Надавати пропозиції до районної ради | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | Щороку грудень, травень | ||||
2 | Сприяти участі педагогічних працівників, вихованців, учнів та слухачів у Всеукраїнських, міжнародних програмах, науково – практичних конференціях, змаганнях, конкурсах, виставках за напрямами позашкільної освіти | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
3 | Сприяти забезпеченню позашкільних навчальних закладів методичною літературою, періодичними виданнями, дидактичним матеріалом, засобами навчання та виховання | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | 10,000 | |||
2014 | 10,000 | ||||||
2015 | 10,000 | ||||||
4 | Забезпечити проведення змістово-іміджевих заходів з вихованцями гуртків та секцій позашкільних навчальних закладів | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | ||||
2014 | |||||||
2015 |
6.5. Заходи з реалізації профільного навчання в районі.
Цілі: створення умов для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів, забезпечення умов для життєвого та професійного самовизначення, формування готовності до свідомого вибору й володіння майбутньою професією, забезпечення перспективних зв’язків між загальною середньою і професійною освітою відповідно до обраного профілю.
Мета: створення умов для рівного доступу учнівської молоді до здобуття загальноосвітньої профільної та початкової допрофесійної підготовки, неперервної освіти впродовж усього життя, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах реформування сучасного суспільства.
Очікувані результати: створення умов для розвитку мережі навчальних закладів, предметів поглибленого вивчення курсів за вибором, спецкурсів, факультативів, гуртків, забезпечення використання ефективних форм навчання, впровадження сучасних педагогічних технологій профілізації старшої школи.
Профільне навчання в районі | ||||||||
№ з/п | Зміст заходів | Відповідальний за виконан-ня | Терміни виконан-ня | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | При-мітки | |||
Держав-ний, обласний бюджети | Район-ний бюджет | Позабюджетні кошти | ||||||
1 | Організувати роботу шкільних округів з профільним навчан-ням (Краснопавлів-ський шкільний округ, Орільський шкільний округ, Катеринівський шкільний округ) | Відділ освіти РДА | 2013 рік | |||||
2 | Розширювати мережу профільних загальноосвітніх навчальних закладів | Відділ освіти РДА | Щороку травень-серпень | |||||
3 | Створити заклади нового типу у відповідності до потреб для навчання обдарованої молоді | Відділ освіти РДА | За потребою | |||||
4 | Розширити мережу класів з поглибленим вивченням навчальних предметів, міжшкільних факультативів | Відділ освіти РДА, керівники загально-освітніх навчаль-них закладів району | Щороку травень-серпень
|
|||||
5 | Забезпечити впровадження профільного навчання учнів
10-11 класів та допрофільного навчання учнів 8-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів |
Відділ освіти РДА, керівники загально-освітніх навчальних закладів району | 2013-2015 роки | |||||
6 | Налагодити співпрацю з вищими навчальними закладами, забезпечити проведення спільних заходів (зустрічі з викладачами, дні відкритих дверей) | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | 2013-2015 роки | |||||
7 | Посилити взаємозв’язок загальноосвітніх навчальних закладів з позашкільними навчальними закла-дами, міжшкільним навчально-виробни-чим комбінатом з питань здійснення професійної, допрофільної та профільної підготовки учнів | Керівники загально-освітніх навчаль-них закладів району | 2013-2015 роки | |||||
8 | Проводити змістовно-іміджеві заходи з учнями та педагогами з питань профілізації та профорієнтації | Відділ освіти РДА, керівники загально-освітніх навчальних закладів району | 2013 | 5,000 | 5,000 | |||
2014 | 5,000 | 5,000 | ||||||
2015 | 5,000 | 5,000 | ||||||
9 | Запровадити систему моніторин-гових досліджень результативності перехідних процесів (якість освіти, інтенсифікація процесів ін форма-тизації освітнього процесу, ефектив-ність підвищення кваліфікації кадро-вого персоналу, рівень реалізації прав учнів на вибір відповідного профілю, рівень компетентності учнів, батьків та вчителів щодо профільної освіти) | Відділ освіти РДА, керівники загально-освітніх навчаль-них закладів району | 2013-2015 роки | |||||
10 | Забезпечити заклади освіти району електронними засобами навчального призначення для профільного навчання | Відділ освіти РДА, керівники загально-освітніх навчаль-них закладів району | 2013 | 20,000 | ||||
2014 | 25,000 | |||||||
2015 | 30,000 |
6.6. Заходи з організації роботи з обдарованими дітьми в районі.
Цілі: визначення основних напрямів роботи з обдарованими дітьми, впровадження інноваційних методів роботи, підвищення соціального статусу обдарованих дітей та їх наставників, забезпечення скоординованої діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, навчальних закладів і громадських організацій з розвитку обдарованих дітей.
Мета: створення умов для надання системної підтримки обдарованих дітей, їх творчого, інтелектуального і фізичного розвитку.
Очікувані результати: формування системи виявлення і відбору обдарованих дітей та надання їм соціально-педагогічної підтримки, консолідація зусиль органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, установ та організацій у роботі з обдарованими дітьми, підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників у визначенні методів, форм, засобів та технологій навчання і виховання обдарованих дітей.
Робота з обдарованими дітьми в районі | |||||||
№ з/п | Зміст заходів | Відповідальний за виконання | Терміни виконання | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Примітки | ||
Державний, обласний бюджети | Районний бюджет | Позабюджетні кошти | |||||
1 | Забезпечити поновлення районного банку даних «Обдарованих» | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
2 | Забезпечити проведення в районі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
3 | Забезпечити проведення в районі конкурсів-захистів науково-дослідниць-ких робіт учнів-членів МАН | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
4 | Забезпечити матеріальну підтримку вчителів, які підготували переможців олімпіад, конкурсів, турнірів | Районна державна адміністра-ція, відділ освіти РДА | 2013 | 10, 000 | 10, 000 | ||
2014 | 10,000 | 10, 000 | |||||
2015 | 10,000 | 10, 000 | |||||
5 | Організувати проведення свята вшанування обдарованих дітей | Відділ освіти РДА | 2013 | 1, 000 | 1, 000 | ||
2014 | 1, 000 | 1, 000 | |||||
2015 | 1, 000 | 1, 000 |
6.7. Створення умов для забезпечення та зміцнення здоров’я учасників навчально-виховного процесу. Організація фізкультурно-оздоровчої роботи.
Цілі: створення у навчальних закладах умов, що сприяють збереженню та зміцненню здоров’я дітей та учнівської молоді засобами фізичної культури і спорту, проведення інформаційної роботи серед батьків щодо виховання здорової дитини, із залученням педагогічних, медичних працівників, психологів, формування фізичної культури особистості учнів з урахуванням їхніх індивідуальних здібностей, стану здоров’я та мотивації, створення ефективної організаційно-педагогічної системи, яка забезпечує формування в учнів відповідального ставлення до власного здоров’я, потреби у здоровому способі життя, розвиток мережі «Шкіл сприяння здоров’ю» за рахунок залучення шкіл-сателітів як моделі міжгалузевого підходу до створення освітнього середовища, що зберігає здоров’я. Забезпечення методичного супроводу вчителів курсу «Основи здоров’я».
Мета: виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я кожної людини як найвищої соціальної цінності. Формування гігієнічних навичок, засад здорового способу життя, зміцнення фізичного та психічного здоров’я дитини; визначення основних проблем і пріоритетів розвитку психологічної служби системи дошкільної, загальноосвітньої та позашкільної освіти на період до 2015 року; підвищення ефективності соціально-психологічного забезпечення процесу реформування освіти; здійснення психологічної експертизи освітніх інновацій, психологічної діагностики, соціально-психологічної корекції, соціальної реабілітації, психологічної просвіти та створення умов для широкого впровадження їх в навчально-виховний процес.
Очікувані результати: зниження рівня алкогольної залежності, наркозалежності, тютюнопаління;
збереження та зміцнення здоров’я дітей; розширення в освітньому середовищі спектру профілактичних заходів щодо виховання у школярів культури здорового способу життя.
№ з/п | Зміст заходів | Відповідальний за виконання | Терміни виконан-ня | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Примітки | ||
Державний, облас-ний бюдже-ти | Район-ний бюджет | Позабюджетні кошти | |||||
1 | Забезпечення розширення районної мережі «Шкіл сприяння здоров`ю» | ||||||
2 | Систематично проводити моніторинг стану здоров`я дітей дошкільного віку за видами захворювань та надавати пропозиції для відкриття дошкільних навчальних закладів (груп) для дітей з особливими потребами | Відділ освіти РДА, навчаль-ні заклади району | 2013 | ||||
2014 | |||||||
2015 | |||||||
3 | Направляти кращі заклади районної мережі «Шкіл сприяння здоров`ю» для участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті сучасної моделі «Школи сприяння здоров`ю» | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
4 | Створювати у кожному навчальному закладі комфортні умови для навчання, організації дозвілля тощо | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
5 | Продовжувати введення у всіх навчальних закладах освітніх програм «Рівний — рівному», Профілактика ВІЛ/СНІДУ серед молоді України» | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
6 | Впровадити спецкурси «Пізнай себе», «Основи психології», «Основи ефективного спілкуван-ня» (1-11 кл.) | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
7 | Проводити місяці превентивного виховання та валеологічного напрямку, Дні здоров`я, Дні туризму, місяці екологічного виховання | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | ороку | ||||
8 | Ввести у практику проведення у районі фестивалів волонтерського руху | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | Щороку | ||||
9 | Організувати роботу вожатих-волонтерів літніх мобільних таборів | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | Щороку | ||||
10 | Організувати роботу літніх пришкільних оздоровчих таборів | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | 2013 | 396,480 | 130,000 | ||
2014 | 396,600 | 132,000 | |||||
2015 | 401,500 | 138,000 | |||||
11 | Забезпечити організацію змістовного дозвілля дітей в літніх пришкільних таборах | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | 2013 | 15,0 | |||
2014 | 17,0 | ||||||
2015 | 18,0 | ||||||
12 | Проводити районні огляди-конкурси шкільних агідбригад «Я обираю здоровий спосіб життя», «Спасибі НІ» | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | Щороку |
6.8. Заходи із здійснення соціально-психологічного супроводу
навчально-виховного процесу
Ціль: сприяння повноцінному розвитку особистості вихованців, учнів на кожному віковому етапі, створення умов для формування мотивації до самовиховання і саморозвитку, забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення, профілактика і корекція відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку вихованців, учнів.
Мета: підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом його індивідуалізації та захист соціального і психічного здоров’я всіх його учасників шляхом застосування методів і технологій практичної психології і соціальної педагогіки.
Очікувані результати: спрямування діяльності на неконфліктну адаптацію учасників навчально-виховного процесу до суспільних змін, збереження їх психосоматичного здоров’я, соціально-педагогічний патронат та психологічний супровід дітей вразливих категорій.
№ з/п | Зміст заходів | Відповідальний за виконан-ня | Терміни виконання | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Приміт-ки | ||
Державний, обласний бюджети | Район-ний бюджет | Позабюджетні кошти | |||||
1 | Забезпечити загально-освітні навчальні заклади практичними психологами та соціальними педагогами з числа спеціалістів із фаховою освітою за нормативами чисельності | Відділ освіти РДА | 2013 | 60,000 | 60,000 | ||
2014 | 60,000 | 60,000 | |||||
2015 | 120,000 | 120,000 | |||||
2 | Забезпечити належні умови праці фахівців психологічної служби (наказ МОН України від19.10.2001 № 691 «Про затвердження Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів») | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | 2013 | 5, 000 | |||
2014 | 5, 000 | ||||||
2015 | 10, 000 | ||||||
3 | З метою інформаційного, нормативно-правового та методичного забезпечення діяльності практичних психологів, соціальних педагогів, організувати передплатну кампанію в навчальних закладах освіти на фахові психологічні видання «Практична психологія і соціальна робота», «Обдарована дитина», «Психологічний інструментарій», «Психологічна газета» | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | 2013 | 0,500 | |||
2014 | 0,500 | ||||||
2015 | 1,000 | ||||||
4 | Ввести факультативні курси з психології для дітей, підлітків загальноосвітніх навчальних закладів з метою підвищення психологічної культури і грамотності | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | Щороку травень-серпень | ||||
Здійснювати корекційно-розвивальну роботу, соціально-психологічну профілактику негативних явищ в учнівському середовищі, превентивну освіту, профілактику девіантної і ризикованої поведінки | Відділ освіти РДА, керівники навчаль-них закладів району | ||||||
6 | Здійснювати соціально-психологічну і педагогічну реабілітацію дітей та підлітків, які знаходяться у кризовій життєвій ситуації соціально-незахищених дітей | Відділ освіти РДА | |||||
7 | Розробка методичних рекомендацій щодо здійснення психологізації навчально-виховного процесу | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
8 | Проводити навчання для педагогів із застосуванням інтерактивних методик, тренінгів, ділових ігор, психолого-педагогічних консиліумів | Відділ освіти РДА | Щороку |
6.9. Модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів.
Цілі: дотримання загальних та спеціальних вимог до матеріально-технічного оснащення закладів освіти згідно із санітарно-гігієнічними правилами та нормами, забезпечення проведення капітального ремонту, реконструкції та реставрації приміщень навчальних закладів, проведення комплексу енергозберігаючих заходів.
Мета: створення в навчальних закладах належних умов для організації навчально-виховного процесу, покращення матеріально-технічної бази, забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов та дотримання інженерно-технічних вимог функціонування мережі навчальних закладів.
Очікувані результати: створення сприятливих, оптимальних умов перебування, навчання та виховання дітей у навчальних закладах міста з урахуванням пріоритетів збереження і зміцнення здоров’я всіх суб’єктів навчально-виховного процесу, раціональну організацію навчально-виховного процесу з урахуванням гігієнічних вимог щодо світлового, повітряного та теплового режимів освітніх закладів району, утримання будівель та прилеглої території навчального закладу у належному стані.
Модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів району | |||||||
№ з/п | Зміст заходів | Відповіда-льний за виконання | Терміни виконання | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Приміт-ки | ||
Держав-ний, обласний бюджети | Район-ний бюджет | Позабюдже-тні кошти | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
1 | Заміна вікон на пластикові з метою виконання заходів з енергозбереження | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | 15,000 | |||
2014 | 15,000 | ||||||
2015 | 15,000 | ||||||
2 | Облаштування тіньових навісів | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
3 | Проведення модер-нізації технологіч-ного обладнання дошкільних навчальних закладів, загально-освітніх навчаль-них закладів району | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | 3,000 | |||
2014 | 3,000 | ||||||
2015 | 3,000 | ||||||
4 | Обладнати в кожному ДНЗ,ЗНЗ медичний кабінет, ізолятор відповідно до вимог (за потребою) | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | 10,000 | 2,500 | ||
2014 | 10,000 | 2,500 | |||||
2015 | 10,000 | 2,500 | |||||
5 | Сприяти забезпеченню малими формами ігрових майданчиків та ремонту ігрових, спортивних майданчиків дошкільних навчальних закладів | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | 5,000 | |||
2014 | 5,000 | ||||||
2015 | 5,000 | ||||||
6 | Проведення капітальних ремонтів ДНЗ, ЗНЗ | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
7 | Проведення ремонту покрівель ДНЗ, ЗНЗ | Відділ освіти РДА | Щороку | ||||
8 | Проведення ремонтів каналізаційних систем навчальних закладів | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | 5,000 | |||
2014 | 5,000 | ||||||
2015 | 5,000 | ||||||
9 | Проведення ремонтів систем водопостачання навчальних закладів району | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | 25,000 | 5,000 | ||
2014 | 25,000 | 5,000 | |||||
2015 | 25,000 | 5,000 | |||||
10 | Проведення поточних ремонтів навчальних закладів | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району | 2013 | 20,000 | 250,000 | ||
2014 | 20,000 | 250,000 | |||||
2015 | 20,000 | 250,000 | |||||
11 | Виконання районної Програми забезпечення пожежної безпеки на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 27.10.2010(L сесія V скликання) | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів району |
6.10. Інформатизація навчальних закладів району.
Цілі: формування правових, організаційних, науково-технічних, економічних, фінансових, методичних та гуманітарних передумов розвитку інформатизації, застосування та розвиток сучасних інформаційних технологій в освітній сфері району.
Мета: створення необхідних умов для забезпечення учасників навчально-виховного процесу району своєчасною, достовірною та повною інформацією шляхом широкого використання інформаційних технологій.
Очікувані результати: підвищення ефективності управління навчально-виховним процесом, підняття навчально-виховного процесу на новий якісний рівень, підвищення фахової кваліфікації учасників навчально-виховного процесу в галузі інформаційних технологій.
№з/п | Зміст заходів | Відповіда-льний за виконання | Термі-ни виконання | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Примітки | ||
Держав-ний, обласний бюджети | Район-ний бюд-жет | Позабюджетні кошти | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
1 | Забезпечення дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів навчально-комп`ютерними комплексами | Відділ освіти РДА | 2013 | 12,000 | |||
2014 | 12,000 | ||||||
2015 | 12,000 | ||||||
2 | Здійснення підключення навчальних закладів до мережі Інтернет за сучасними технологіями | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів | 2013 | ||||
2014 | |||||||
2015 | |||||||
3 | Забезпечення навчальних закладів електронними засобами навчального призначення | Відділ освіти РДА, керівники навчальних закладів | 2013 | 20,000 | |||
2014 | 25,000 | ||||||
2015 | 30,000 |
VІІ. Контроль за виконанням Програми.
№ з/п | Зміст заходів | Термін виконання | Виконавці | Джерела фінансування | Очікувані результати |
1 | Оцінка результатів та строків реалізації заходів Програми | Щоквартально | Відділ освіти РДА | безкоштовно | Оперативне коригування заходів Програ-ми у зв’язку із змінами в галузі освіти |
2 | Аналіз та оцінка ефективності вкладення коштів у заходи щодо реалізації Програми | Щоквартально | Відділ освіти | безкоштовно | Виділення неефективних заходів Програми |
VІІІ. Обсяги фінансування Програми
розвитку освіти Лозівського району на 2013 – 2015 роки
Рік | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) | Всього
|
||
Державний, обласний бюджети | Районний бюджет | Позабюджетні кошти | ||
2013 | - | 1323,88 тис.грн. | 659,5тис. грн.
|
1983,38 тис. грн. |
2014 | - | 1331,4 тис.грн. | 668,5 тис. грн. | 1999,9 тис. грн. |
2015 | - | 1403,1 тис. грн. | 751,0тис. грн. | 2154,1 тис. грн. |
Всього | - | 4058,38 тис. грн. | 2079,0 тис. грн. | 6137,38 тис. грн. |
Заступник голови районної ради В.Воскобойников