ПРОЕКТ
ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 2014 року м. Лозова
Про хід виконання Програми стабілізації
та розвитку тваринництва в господарствах
Лозівського району на період 2010-2015 років,
затвердженої рішенням районної ради
від 21 липня 2010 року (зі змінами)
Розглянувши інформацію Лозівської районної державної адміністрації про хід виконання Програми стабілізації та розвитку тваринництва в господарствах Лозівського району на період 2010-2015 років, затвердженої рішенням районної ради від 21 липня 2010 року (ХLVI сесія V скликання), зі змінами, внесеними рішенням районної ради від 29 червня 2011 року (VII сесія VI скликання), керуючись ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада
В И Р І Ш И Л А:
- Інформацію Лозівської районної державної адміністрації „Про хід виконання Програми стабілізації та розвитку тваринництва в господарствах Лозівського району на період 2010-2015 років, затвердженої рішенням районної ради від 21 липня 2010 року (зі змінами)” взяти до відома (додається).
- Районній державній адміністрації вжити вичерпних заходів щодо забезпечення виконання даної Програми.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин
(В.К. Шульга).
Голова районної ради І. Нестєров
Розробник: Лозівська РДА, 2-65-20
Матеріали на чергову сесію
районної ради
2014 року
Інформація
про хід виконання Програми стабілізації та розвитку тваринництва
в господарствах Лозівського району на період 2010-2015 років, затвердженої рішенням районної ради від 21 липня 2010 року (зі змінами)
21 липня 2010 року рішенням районної ради на XLVI сесії V скликання затверджена «Програма стабілізації та розвитку тваринництва в господарствах Лозівського району на період 2010-2015 років, до якої рішенням районної ради від 29 червня 2011 року (VII сесія VI скликання) були внесені зміни (далі Програма). В липні 2010 року першим заступником голови райдержадміністрації була проведена нарада з питання залучення інвестицій в агропромисловий розвиток, на якій керівники сільгосппідприємств обіцяли розвивати тваринницьку галузь: в приватному підприємстві «Агромаркет» планували займатись молочним скотарством, в дочірньому підприємстві «Агрофірма «Наірі» приватного малого підприємства «АПЕР», в приватно-орендних сільськогосподарських підприємствах «Агросан -2007» та «Гарант» — свинарством, в приватно-орендному сільськогосподарському підприємстві «Агросвіт» — птахівництвом. Згідно отриманої інформації від керівників була розроблена дана Програма. Але для виконання Програми в цих господарствах виявилось недостатньо обігових коштів. Згідно намічених планів передбачалось збільшити поголів’я великої рогатої худоби по сільгосппідприємствах на 20%, корів на 69%, поголів’я свиней в три рази, овець на 25%, птиці на 60%. Нарощування поголів’я та продуктивності тварин дало б можливість збільшити валове виробництво молока на 41%, м’яса в 5 разів.
На даний час в районі тваринницькою галуззю займається 7 господарств, скотарством — 5 господарств, свинарством – 3 господарства, вівчарством, конярством та птахівництвом — по 1 господарству.
В 2014 році в розвитку галузі скотарства району намітилась позитивна динаміка. Зросло в порівнянні з минулим роком поголів’я великої рогатої худоби на 76 голів (9%) і налічується поголів’я в кількості 920 голів, в тому числі корів збільшено на 94 голови (37%), корів налічується в кількості 374 голів.
Поголів’я свиней по району збільшилося на 44 голови, або на 3 % і налічується в кількості 1729 голів.
Поголів’я овець зменшилося на 58 голів або на 21 % і налічується в кількості 223 голови.
Поголів’я коней збільшилося в порівнянні з минулим роком на 14 голів або на 10 % і становить 148 голів.
За 9 місяців 2014 року сільгосппідприємствами вироблено в живій вазі 173,6 тонн м’яса, що на 178,0 тонн або на 51 % менше ніж за відповідний період 2013 року, на що вплинула повна ліквідація галузі скотарства в ТОВ «Лозівський агропромтехсервіс» та галузі свинарства в ТОВ «АФ «Хлібне».
Реалізовано на забій худоби та птиці 40,6 тонн м’яса, що на 149,7 або 79 % менше рівня минулого року.
Молока в сільськогосподарських підприємствах району вироблено 878,9 тонн. Валове виробництво молока до рівня минулого року зменшилось на 572,8 тонни або на 39 %, що пов’язано із зниженням продуктивності дійної череди. За звітний період в господарствах району продуктивність однієї корови становить 3020 кг, що на 683 кг або на 18 % нижче, ніж у відповідному періоді минулого року. Зменшилась продуктивність корів по ДП «ДГ «Комсомолець» — на 33% та по ФГ «Меркурій-2006» — на 27 %. Причиною зменшення продуктивності на корову стало те, що в господарствах мало уваги приділяється селекційно — племінній роботі. В 5 сільгосппідприємствах з 7, які займаються тваринництвом, немає зоотехніків та кваліфікованих техніків штучного осіменіння і керівники цих господарств не вважають за необхідне приймати на роботу таких спеціалістів.
Але, незважаючи на ряд недоліків, в порівняльних цінах 2010 року за 9 місяців 2014 року валове виробництво галузі тваринництва в господарствах, які займаються галуззю становить 113% до рівня минулого року.
Щоб досягти запланованих Програмою обсягів виробництва продукції тваринництва необхідно виконати всі намічені заходи:
— забезпечити належний рівень годівлі худоби та птиці якісними та поживними кормами.
— нарощувати поголів’я всіх видів тварин та підвищувати їх продуктивні якості за рахунок власного відтворення, закупівлі в племгосподарствах корів та нетелів з високими продуктивними якостями батьків, маточне поголів’я великої рогатої худоби та свиней штучно осіменять спермопродукцією високоцінних плідників.
Для сталої зимівлі в господарствах району заготовлено сіна в кількості 1456 тонн, що становить 137 % до запланованого, силосу – 6991 тонн або 127 %, концентрованих кормів – 1926 тонн або 96 %, заскиртовано соломи в кількості 2006 тонн або 217 %.
З метою покращення продуктивності корів в сільгосппідприємствах використовуються тільки допущенні до відтворення бугаї-плідники високої генетичної цінності для штучного осіменіння корів та телиць. В ДП ДГ «Комсомолець» закуплено 80 голів племінних телиць та нетелів з високим селекційним потенціалом та проводиться робота по покращенню племінних і продуктивних якостей як шляхом чистопородного розведення так і шляхом схрещування порід з кращими світовими спеціалізованими породами. Для покращення м’ясних показників тварин в ПОСП «Агросвіт» застосовується промислове схрещування низькопродуктивних вибракуваних корів бугаєм абердино — ангуської породи. Для покращення відгодівельних та м’ясних якостей, збільшення енергії росту свиней при відгодівлі, збільшення багатоплідності свиноматок, збереженості поросят в ПОСП «Агросвіт», ПА «Обрії» та ДП ДГ «Комсомолець» свиноматок парують кнурами м’ясних порід (ландрас та уельс).
Заходи, які проводяться та плануються в районі щодо збільшення поголів’я та продуктивності тварин, дадуть нам можливість виконати намічені цією Програмою завдання.
Заступник голови
районної державної адміністрації В.С.ДМИТРУСЕНКО