ЛОЗІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХХІХ сесія VІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 20 грудня 2013 року м. Лозова
Про затвердження Програми створення
матеріального резерву для запобігання,
ліквідації надзвичайних ситуацій
техногенного і природного характеру
та їх наслідків у Лозівському районі
на 2014-2018 роки
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року № 308 ”Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків», статті 98 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI, на підставі статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” районна рада
В И Р І Ш И Л А:
- ЗатвердитиПрограму створення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Лозівському районі на 2014-2018 роки(далі — Програма), що додається.
- Районнійдержавнійадміністраціїпід час формування проектів районного бюджету на наступні роки передбачати кошти на здійснення заходів на виконання Програми, виходячи з реальних можливостей бюджету.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку та екології (О.М.Лійченко), з питань бюджету та спільної власності територіальних громад (А.В.Семенов).
Голова районної ради І.Нестєров
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення районної ради
від 20 грудня 2013 року
(ХХХІХ сесія VI скликання)
ПРОГРАМА
створення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків
у Лозівському районі на 2014-2018 роки
І. Загальна частина
Безпека людини, її життя і здоров’я визнані Конституцією України найвищими соціальними цінностями. Кожний громадянин України має конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Забезпечення безпеки та захисту населення, об’єктів економіки і національного надбання від негативних наслідків надзвичайних ситуацій залишається невід’ємною частиною державної політики національної безпеки та однією з найважливіших функцій районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.
Лозівський район є зоною з можливим ризиком виникнення аварій та катастроф техногенного та природного походження. Цей ризик постійно зростає, оскільки рівень зносу обладнання більшості промислових підприємств наближається до критичного ступеня. Гідрометеорологічні умови також значною мірою сприяють виникненню багатьох надзвичайних ситуацій.
На території району визначено 20 потенційно-небезпечних об’єктів та 2 об’єкти підвищеної небезпеки (найбільші з них: КВ „Дніпро” КП «Харківводоканал» (І та ІІ підйом) та Придніпровське управління магістрального аміакопроводу (насосна станція № 10)), де використовується до 30 тонн хлору та до 239 тонн аміаку відповідно.
Через територію Лозівського району проходить аміакопровід „Тольятті-Одеса” довжиною 75,1 км, 11 секцій з максимальною кількістю аміаку в кожній секції в середньому 350 м3, магістральні газопроводи Шебелинка-Дніпропетровськ-Кривий Ріг-Ізмаіл.
По території району протікає 8 малих річок загальною довжиною 151,1 км та проходе канал „Дніпро-Донбас” протяжністю 44,5 км, на якому розташоване Краснопавлівське та Орільське водосховища. Крім того на р. Бритай знаходиться Бритайське водосховище.
Населені пункти району не попадають в зону небезпеки катастрофічного затоплення, але є загроза, в окремих населених пунктах, шкідливої дії осінньо-зимового та весняного паводку.
За останні п’ять років в районі зареєстровано дві надзвичайні ситуації техногенного характеру. Однією з наймасштабніших в районі зареєстрована надзвичайна ситуація техногенного характеру, яка сталася 27 серпня 2008 року внаслідок пожежі на території військової частини А-0829. Ця надзвичайна ситуація віднесена до державного рівня, пов’язана з детонацією 90 % боєприпасів на складах 61-го арсеналу Міністерства оборони України. Для ліквідації наслідків НС було мобілізовано близько 2000 співробітників різних державних служб, в тому числі сили МНС склали – 356 чоловік особового складу, 47 пожежних автоцистерн, 21 одиниця інженерної техніки та 5 піротехнічних груп. В результаті НС зазнали збитки 48 підприємств, установ та організацій Лозівського району та м. Лозова, на ліквідацію наслідків НС з державного бюджету виділено понад 30 млн.грн.
Протягом останніх трьох років на території району зафіксовано 131 пожежа, збитки від пожеж становлять 1,25 млн.грн. В результаті пожеж загинуло 9 осіб, травмовано 5.
Протягом аналогічного періоду на водних об’єктах району загинуло 8 чоловік, з яких 1 дитина.
Основними причинами виникнення техногенних аварій є:
— послаблення механізму контролю за безпекою у виробництві;
— недосконалість законодавчої бази, яка в нових економічних умовах не забезпечує відповідного рівня функціонування виробництва, зменшення кількості надзвичайних ситуацій та мінімізації їхнаслідків, а також відповідальність власників підприємств та господарств усіх форм власності за поліпшення роботи у цьому напрямку;
— знос основних виробничих фондів, особливо на підприємствах переробної галузі, хімічної та нафтогазової промисловості.
Програма створення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Лозівському районі на 2014-2018 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року № 308 ”Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків», статті 98 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI та на підставі статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.
ІІ. Мета Програми
Основною метою Програми є створення і використання матеріальних ресурсів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, а також їх наслідків. Відповідно до Указу Президента України від 09 лютого 2001 року № 80 «Про заходи щодо підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» та постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року № 308 ”Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків», статті 98 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 №5403-VI було прийнято розпорядження голови Лозівської райдержадміністрації від 12 вересня 2001 року, а також розроблено та перезатверджено номенклатуру та обсяги запасів матеріально-технічних ресурсів місцевого рівня.
ІІІ. Очікувані результати від реалізації Програми
Виконання заходів Програми сприятиме:
-<span «times=»» new=»» roman»’=»»> забезпеченню готовності органів управління, сил і засобів до дій, спрямованих на запобігання надзвичайним ситуаціям, та реагування на них;
-<span «times=»» new=»» roman»’=»»> проведенню рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та організації життєзабезпечення постраждалого населення;
-<span «times=»» new=»» roman»’=»»> придбання матеріальних цінностей для місцевого матеріального резерву з метою здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновлювальних робіт згідно з Номенклатурою та обсягами матеріального резерву.
— створення ефективної роботи районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (цивільної оборони) Лозівського району Харківської області, яка забезпечить стале функціонування та виконання завдань цивільного захисту і надасть можливість оперативно залучати необхідні людські, фінансові, матеріальні та інші ресурси для вирішення завдань з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій та своєчасно попереджувати населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій.
- Заходи щодо виконання Програми створення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків уЛозівському районі
на 2014-2018 роки
- Забезпечити фінансування створення матеріального місцевого резерву для підвищення ефективності захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Відділ цивільного захисту райдержадміністрації, фінансове
управління райдержадміністрації
- Придбати засоби для здійснення заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновних робіт згідно з «Пропозиціями щодо створення місцевого матеріального резерву у 2014-2018 роках», викладених у додатку 2 (додається).
Відділ цивільного захисту
райдержадміністрації
- Придбані засоби місцевого матеріального резерву розмістити і зберігати на складах підприємств з урахуванням їх оперативної доставки до можливих зон надзвичайних ситуацій.
Відділ цивільного захисту
райдержадміністрації
- Забезпечити контроль за видачею матеріально-технічних цінностей з резерву.
Відділ цивільного захисту
райдержадміністрації
- Своєчасно вирішувати питання щодо поновлення місцевого матеріального резерву за рахунок коштів районного бюджету у разі витрачення матеріально-технічних засобів на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій.
Відділ цивільного захисту
райдержадміністрації
- Фінансове забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів районного бюджету, прогнозні показники якого викладені у додатку 1 до Програми (додається).
У 2014-2018 роках передбачається створити місцевий матеріальний резерв, пропозиції щодо створення якого викладені у додатку 2 до Програми (додається).
Головним розпорядником коштів районного бюджету на виконання заходів Програми є Лозівськарайонна державна адміністрація.
Обсяг фінансування Програми уточнюється під час складання проекту районного бюджету на відповідний рік у межах видатків, передбачених головному розпоряднику коштів, відповідальному за виконання Програми.
- Координація та контроль за ходом виконання Програми
Контроль за виконанням Програми здійснює Лозівська районна рада. Лозівська районна державна адміністрація забезпечує виконання Програми та звітує про її виконання перед Лозівською районною радою. Координацію дій щодо виконання Програми здійснює відділ цивільного захисту Лозівськоїрайонної державної адміністрації.
Заступник голови районної ради В. Воскобойников
Додаток 1
до Програми створення матеріального
резерву для запобігання, ліквідації
надзвичайних ситуацій техногенного
і природного характеру та їх наслідків
у Лозівському районі на 2014-2018 роки,
затвердженої рішенням районної ради
від 20 грудня 2013 року (ХХХІХ сесія VI скликання)
Прогнозні показники фінансування Програми
Джерела фінансування | Обсяги фінансування
(тис.грн.) |
Термін фінансування | ||||
Обсяги фінансування (тис.грн.) | ||||||
2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | ||
Кошти районного бюджету | 125,0 | 25,0 | 25,0 | 25,0 | 25,0 | 25,0 |
Заступник голови
районної ради В. Воскобойников
Додаток 2
до Програми створення матеріального
резерву для запобігання, ліквідації
надзвичайних ситуацій техногенного
і природного характеру та їх наслідків
у Лозівському районі на 2014-2018 роки,
затвердженої рішенням районної ради
від 20 грудня 2013 року (ХХХІХ сесія
VI скликання)
Пропозиції щодо створення місцевого матеріального резерву
у 2014-2018 роках
№/п | Найменування
заходів |
Термін виконання | ||||
Обсяги фінансування (тис.грн.) | ||||||
2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
1. | Придбання матеріальних цінностей для місцевого матеріального резерву з метою здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновлювальних робіт згідно з Номенклатурою та обсягами матеріального резерву. | 25,0 | 25,0 | 25,0 | 25,0 |
25,0
|
ВСЬОГО: 2014-2018 роки | 125,0 |
Заступник голови
районної ради В. Воскобойников