Загальні збори відбулися 31 березня у Мереф’янській об’єднаній територіальній громаді.
Уповноважені представники місцевих рад Харківщини розглянули актуальні питання змін у законодавстві, які стосуються місцевого самоврядування, а також у сфері реформування медицини і освіти, обговорили поточні питання участі і реалізації обласних і міжнародних конкурсів, грантів та програм.
Відкриваючи Загальні збори, президент Асоціації, голова обласної ради Сергій Чернов привітав учасників та зазначив, що регулярні зустрічі з представниками центральних органів влади, виконавчої влади, експертами, науковцями та керівниками громадських організацій приносять позитивні результати.
Президент Асоціації розповів про звернення до Кабінету Міністрів України, яке було прийнято Асоціацією під час минулих зборів у січні поточного року. Мова в ньому йшла про вдосконалення механізму формування тарифів на виробництво теплової енергії з нетрадиційних або відновлюваних джерел. Мета цього звернення складалася у наданні територіальним громадам реальних можливостей впливати на цей процес, децентралізувати його. Підтримавши звернення, Мінрегіонбуд розробив необхідні документи щодо змін до законодавства та подасть їх на розгляд КМУ.
«21 березня 2017 року ми вимушені були ще раз звернутися до Кабінету Міністрів України для вирішення чергової і дуже важливої для всіх проблеми — забезпечення участі територіальних громад у розробці і підписанні угод про використання надр, розподілу виробленої продукції, отриманні спеціальних дозволів на користування надрами. Сподіваємось, що і з цього питання ми знайдемо підтримку Кабінету Міністрів України, а громади отримають додаткові можливості для вирішення нагальних потреб» — наголосив Сергій Чернов.
У завершенні вступного слова, Сергій Чернов поінформував учасників про хід проведення аварійно-відновлювальних робіт у місті Балаклія та на прилеглих територіях:
«Балаклійською районною радою виділено з районного бюджету 2 мільйона гривень на проведення таких робіт.
Але за підрахунками експертів безпосередній збиток від пожежі і вибухів складає близько 220 мільйонів грн, а з урахуванням збитків промислових та аграрних підприємств, сума збитку може вирости набагато вище.
Тому ми звернулися до Кабінету Міністрів України про надання допомоги на ліквідацію наслідків події. В результаті нам виділено субвенцію з Державного бюджету 100 млн грн та по лінії Міністерства надзвичайних ситуацій додатково 20,6 млн грн для очищення територій від вибухонебезпечних предметів.
Сьогодні ми провели позачергову сесію обласної ради, розподілили цю субвенцію, а також, з резервного фонду обласного бюджету виділили 10 млн грн. Сподіваємось, що на першому етапі цих коштів вистачить для вирішення найбільш важливих проблем з ліквідації наслідків.
Так що нам є над чим працювати, є що вирішувати» — сказав Сергій Чернов.