Загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області відбулися 02 листопада у м. Харкові в Будинку рад.
На зборах голова постійної комісії з питань бюджету Харківської обласної ради Людмила Немикіна розповіла про хід реалізації обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» та шляхи його вдосконалення.
За словами Людмили Немикіної, на участь у конкурсі цього року було подано 1681 міні-проекти з усіх районів та міст обласного значення Харківської області.
Переможцями конкурсу стали 431 міні-проект (25,6% від поданих), на загальну суму 59,4 млн грн. Фінансування з обласного бюджету склало 29,1 млн грн (50%). Станом на сьогодні реалізовано 114 міні – проекти, що складає 26,5% від проектів переможців, тоді як необхідно реалізувати ще 198 проектів.
Як зазначив голова обласної ради Сергій Чернов: «Я не допускаю, щоб райони поставилися до реалізації проектів невідповідально тому, що за весь період існування конкурсу, обласна рада показала себе як надійний партнер і кошти на співфінансування навіть у нелегкі часи перераховувалися у повному обсязі. Якщо проекти не будуть реалізовані цього року — кошти будуть передані в іншу громаду».
Людмила Немикіна також розповіла про пропозиції, щодо змін у положенні конкурсу.
Так, з наступного року пропонується замінити номінації конкурсу на нові:
- «Енергоефективність та енергозбереження»;
- «Чисте довкілля»; - «Добробут громад».
|
- «Добробут та розвиток громад»;
- «Благоустрій та охорона довкілля»; - «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму». |
У запропонованому положенні про порядок проведення обласного конкурсу з’являються дві категорії учасників:
- перша категорія учасників:
— громадські організації,
— громадські спілки,
— органи самоорганізації населення,
— батьківські комітети,
— ОСББ;
- друга категорія учасників:
— сільські, селищні, районні, міські ради міст районного та обласного значення, ради ОТГ – ініціатори спільних проектів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад.
Таким чином, ініціативні групи вже не зможуть бути конкурсантами.
Обов’язкове співфінансування для першої категорії з місцевих бюджетів, приватного партнера складатиме не менше 45%; власний внесок конкурсанта — не менше 5%. Для другої категорії з місцевих бюджетів- не менше 40%; приватного партнерства — не менше 10%.
Крім того, планується розширити загальний фонд фінансування.
Президент Асоціації Сергій Чернов нагадав присутнім на засіданні, що 2 серпня набрав чинності Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» за номером 1555-7 від 01.07.2014 року.
Для роз’яснення положень закону та відповідей на запитання, яких у присутніх накопичилося чимало, у роботі засідання взяв участь Антон Балаба, заступник директора Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги – начальник другого відділу моніторингу і контролю державної допомоги Антимонопольного комітету України.
Про особливості регіонального самоврядування в Україні з членами Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області на загальних зборах спілкувався Андрій Єрмолаєв, директор Інституту стратегічних досліджень.