Відкрив семінар перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації, голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, регламенту, етики та депутатської діяльності Микола Тітов. Участь також взяли голова Лозівської районної ради Iгор Нестєров та міський голова Сергій Степанов.
Керівники місцевих рад та депутатського корпусу Лозівщини мали змогу поставити питання фахівцям із земельних питань, державним реєстраторам, провідним юристам.
Також йшлося про новації, які очікують органи місцевого самоврядування після введення в дію Бюджетного кодексу. Його розгляд планується у парламенті 14 жовтня поточного року.
Як розповіла Галина Пронькіна, радник президента Асоціації з питань бюджету, у проекті нового Бюджетного кодексу передбачена фінансова децентралізація, що має сприяти наділенню рад реальними можливостями реалізувати свої повноваження. У разі ухвалення документу, бюджет на 2015 рік має формуватися на основі нового Бюджетного кодексу.
«Якщо Бюджетний кодекс підтримають у Верховній Раді, нас чекають певні перетворення. Змінюються бюджетні повноваження. З’являється освітня субвенція, медична субвенція. Ці галузі фінансуватимуться за рахунок держбюджету. Однак утримання закладів все ж таки залишається на місцевих бюджетах. На місцевий рівень передають, зокрема, фінансування дільничних міліціонерів, профтехосвіту, ветмедицину. На утримання цих галузей буде надходити 10% від податку на прибуток приватних підприємств.
За новим Бюджетним кодексом видатки бюджету розвитку можуть обслуговуватись у банку, а не в казначействі. Однак, у такому разі, неможна буде брати безвідсоткову позику», — повідомила Галина Пронькіна.
Учасники та організатори семінару-практикуму висловили спільну думку, що сутність процесів децентралізації, нововведення у законодавстві обов’язково потрібно роз’яснювати людям на місцях. Тоді реформи будуть не тільки зрозумілими, а й буде можливість отримати пропозиції щодо вдосконалення законодавства.